TÜBİTAK 4005 Teknolojik Matematiksel Modelleme İlkokulda

TÜBİTAK 4005
TÜBİTAK 4005 Teknolojik Matematiksel Modelleme İlkokulda

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütücülüğünü Dr. İsmail KAYGISIZ’ın yaptığı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim ÇETİN ve Mustafa ALTUNTAŞ’ın uzman olarak yer aldığı, “Teknolojik Matematiksel Modelleme İlkokulda (TM2İ) isimli proje, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’deki devlet ilkokullarında görev yapmakta olan sınıf öğretmenlerini projede yer almaya davet ediyoruz.

Projeye devlet okullarında görev yapmakta olan, 15 kadın ve 15 erkek olmak üzere 30 sınıf öğretmeni davet edilecektir.

Proje 22-29 Ağustos 2022 tarihleri arasında Konya Safa Royal Hotel’de (shorturl.at/cdf26) düzenlenecek ve 8 gün sürecektir. Projenin bazı etkinlikleri (Kelebekler Vadisi, Konya Bilim Merkezi, Beyşehir Gölü) gibi dış mekanlarda gerçekleştirilecektir. Proje süresince Konya’da hava güneşli ve sıcaklığın gündüz 29 derece ve gece ise 15 derece olması beklenmektedir.

Proje süresince konaklama ve iaşe bedelleri TUBİTAK tarafından karşılanacak olup, diğer ulaşım giderleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Ayrıca öğretmenlerden, proje öncesinde, proje süresince ve projenin yaygınlaştırma etkinliklerinde veri toplama araçlarıyla yapılacak calismalara katılmaları ve geri bildirimlerini proje ekibine iletmeleri beklenmektedir.

Detayları ve güncel bilgileri edinmek için lütfen projenin sosyal medya sayfasını (Instagram, Twitter ve Facebook: @tm2ione) ziyaret ediniz.

TEKNOLOJİK MATEMATİKSEL MODELLEME İLKOKULDA (TM2İ)
Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 − three =