TÜBİTAK 4005 Öğrenmede Evrensel Tasarım: Öğretim Stratejilerine Teknolojinin Entegre Edilmesi

Sınıf Öğretmenleri
TÜBİTAK 4005

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Candan Hasret Şahin yürütücülüğündeki proje başvuruları başladı.

Bu projede öğretmen eğitimiyle kapsayıcı eğitim, öğrenmede evrensel tasarım ve erişilebilir eğitim materyalleri konusunda öğretmenlerin yeterliliklerini artırmaktır. Erişilebilir eğitim materyali konusunda oluşturulacak internet sayfasıyla herkes tarafından uygulanabilir bilgileri paylaşmak ve erişilebilir eğitim materyallerinde nicelik bakımından ivme ve nitelik kazandırmaktır.

Bu projeyle birlikte öğretmenlere teknolojiyi öğretim stratejilerine entegre ederek öğrenmeyi kolaylaştırmak ve ilerlemeyi görünür kılmak amaçlanmaktadır. Projenin, genel eğitim ortamlarında sıklıkla dile getirilen farklı gereksinimi olan bireylere yönelik öğretim süreci’ konusunda yaşanan sorunlara yanıt oluşturacağı düşünülmektedir.

Hedef Kitle: Sınıf Öğretmenleri

Proje iki dönem halinde, aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecektir. İki dönemden yalnız birine katılım gösterebilirsiniz.

I. Dönem Etkinlik Tarihi: 20 Mart-26 Mart 2022
II. Dönem Etkinlik Tarihi: 27 Mart-02 Nisan 2022

Projeye katılım ücretsiz olup katılımcıların ilgili yerdeki konaklama, kahvaltı ve öğle yemekleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Proje sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Projeye katılım için formda yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Proje sürecinde etkinlikler Yücelen Akyaka Hotel gerçekleştirilecektir.
Katılımcılar proje sürecinde Yücelen Akyaka Hotel’inde konaklayacak olup konaklama ücreti proje tarafından karşılanacaktır.

İletişim;
Proje E-Mail Adresi : ogrenmedetasarim@gmail.com

@ogrenmedetasarim

Son başvuru tarihi 17 Şubat 2022

“ÖĞRENMEDE EVRENSEL TASARIM: ÖĞRETİM STRATEJİLERİNE TEKNOLOJİNİN ENTEGRE EDİLMESİ” PROJE ÖNBAŞVURU FORMU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three + nine =