TÜBİTAK 4005 Geleceğin Teknolojisi Biyoteknoloji Öğretmen Eğitimi

TÜBİTAK 4005
TÜBİTAK 4005 Geleceğin Teknolojisi Biyoteknoloji

Edirne Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde üçüncüsü düzenlenecek olan Biyoloji öğretmenlerine yönelik Geleceğin Teknolojisi Biyoteknoloji-3 etkinliğine davetlisiniz. Projemiz 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

Katılım Koşulları: Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet veya özel eğitim kurumlarında Biyoloji öğretmeni olmak, yeni eğitim öğretim yaklaşımlarına açık olmak, teknolojiye ilgi duymak, ortak çalışma becerilerine ve paylaşımcı bir ruha sahip olmak.

Proje kapsamında, 1-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi’nde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet veya özel kurumlarda görev yapan Biyoloji öğretmenlerine yönelik güncel biyoteknoloji eğitim ve uygulama etkinlikleri düzenlenecektir. Bu sayede, Biyoloji öğretmenlerine Biyoteknoloji konusunda müfredatla ilişkili somut, işlevsel ve uygulamalı öğretim yöntemlerinin kazandırılması amaçlanmış olup, öğretmenler aracılığıyla genç neslin bu teknolojiyi ve çıktılarını doğru anlamaları, öğrencilerin meslek seçimlerinde bilinçlendirilmeleri, dolayısıyla ülkemiz geleceğinin şekillenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca, katılımcıların Biyoteknoloji okur-yazarlık seviyesinin arttırılması ve bu sayede toplumun özellikle de genç neslin bilgi kirliliğinden korunmasına da katkı sağlanması hedeflenmektir.

Son Başvuru tarihi: 07 Temmuz 2021
Etkinlik Dönemi: 01-08 Ağustos 2021

Başvuru Formu https://gtb4005.trakya.edu.tr/forms/basvuru-formu