TÜBİTAK 4005 Fizik Eğitiminde Yenilikçi ve Teknoloji Destekli Uygulamalar

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında 121B338 no’lu “Fizik Eğitiminde Yenilikçi ve Teknoloji Destekli Uygulamalar” adlı projemiz desteklenmiştir.

Projemizde ;

-Katılımcıların yenilikçi ve teknoloji destekli uygulamalara yönelik bilgi ve becerileri etkileşimli olarak kazanmaları,

-Katılımcıların yenilikçi ve teknoloji destekli uygulamaları öğretim süreçlerine ve proje etkinliklerini nasıl yansıtabileceklerini keşfetmeleri,

-Modern bilimin gelişmesinde öncü araştırma merkezlerinin incelenmesi ve böylelikle katılımcıların fizik alanındaki güncel araştırma alanlarını keşfetmeleri,

-Fizik-felsefe-teknoloji-mühendislik temelinde katılımcıların bilime karşı bütünsel bir bakış açısı kazanmaları hedeflenmiştir.

Seçim kriterleri aşağıda sunulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı BİLSEM ve Fen Lisesi gibi özel yetenekli öğrencilere eğitim veren devlet okullarında ve özel okullarda görev yapmakta olan fizik öğretmenleri projeye başvurabilirler.

Başvurular arasından Türkiye’nin her bölgesinden eşit katılım sağlanacak şekilde 30 katılımcı belirlenecektir. Ayrıca her bölgeden iki katılımcı olmak üzere toplamda 14 katılımcıdan oluşan yedek katılımcı listesi hazırlanacaktır.

Başvurular arasında daha önce yenilikçi teknoloji uygulamalarına yönelik bir eğitime katılmamış olanlara öncelik verilecektir.

Projenin katılımcıları aynı çağrı döneminde benzer temalı bir 4005 projesinde katılımcı olarak yer almamış/almayacak olması gerekmektedir.

Not: Proje ekibinden oluşturulan üç kişilik bir komisyon tarafından başvurular değerlendirilecek ve asil ve yedek katılımcılar belirlenecektir.

Katılımcıların konaklama ve iaşe ücretleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Ulaşım ücretleri ise katılımcılara aittir.

TÜBİTAK 4005 – YENİLİKÇİ EĞİTİM UYGULAMALARI DESTEKLEME PROGRAMI
“FİZİK EĞİTİMİNDE YENİLİKÇİ VE TEKNOLOJİ DESTEKLİ UYGULAMALAR” BAŞLIKLI PROJENİN WEB SAYFASIDIR.
İletişim İçin: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.