TÜBİTAK 4005 Finans ve STEAM Temelli Uygulamalı Matematik Öğretimi

Tübitak 4005 çağrısı kapsamında dsteklenen “Finans ve STEAM Temelli Uygualamalı Matematik Öğretimi: STEFAM” isimli proje Artuklu İlçe Müdürlüğü yürtücülüğünde gerçekleştirilecektir. Katılımcıların iaşe ve konaklama ihtiyaçları tarafımızca karşılanacaktır. Etkinlerin 21-27 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Hedef kitle olarak seçtiğimiz öğretmenlerde Matematiksel Modelleme becerisini finansal okuryazarlık temelinde geliştirmektir.

Finansal okuryazarlıkla ilgili terimlerin matematiksel modellerle ilişkisinin anlaşılabilmesi için STEAM kullanılması teşvik edilecektir.

Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi ve öğrencilerde/toplumda karşılaşılan “Bu benim işime nerede, nasıl yarayacak?” vb. sorulara anlamlı cevapların verilebilmesini sağlamak.

Refah toplumu ve bilimsel/teknolojik faaliyetler arasındaki ilişkinin kavranmasını sağlamak ve Bilim okuryazarlığını yaygınlaştırmak.

Hedef kitlemiz olan ortaöğretim matematik öğretmenlerinde matematiksel modelleme becerisini geliştirmek, günlük hayat problemlerini disiplinlerarası yaklaşımla ele alan kapsayıcı eğitim modeline dayanan ders etkinlikleri planlayabilmesi ve diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği oluşturabilmesine katkı sunmaktır.

Öğretmenlerimizin bilgisayar destekli öğretimde öz-yeterliliklerinin arttırılması ve finansal ve matematiksel terimlerin öğretiminde bu becerilerin yaygınlaştırılması amaçlanmıştır.

https://tubitak4005stefam.blogspot.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 2 =