TÜBİTAK 4005 – 21. Yüzyılın Tasarımında Sanat & Bilim (Artscience)

TÜBİTAK 4005
21. Yüzyılın Tasarımında Sanat & Bilim (Artscience)

TÜBİTAK 4005 -Bilim ve Toplum- Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Kapsamında hibe almaya hak kazanan ve Kırıkkale Üniversitesi’nin yürütücü kurum olduğu “21. Yüzyılın Tasarımında Sanat & Bilim (Artscience)” isimli projede eğitim almak isteyen katılımcılar için proje başvuruları alınmaya başlamıştır.

Katılımcı Başvuru Formu

Bu projede, Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinin 21.yüzyıl becerileri eğitimde, sanatın ve sanatın etkileşimde olduğu diğer alanlarda, yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla tasarlanmış etkileşimli eğitimler planlanmıştır.

Gelecek neslin eğitimi için geleneksel eğitim modelleri yerine bilgi yönetimi, soyut akıl yürütme ve kişisel hizmetler gerektiren yeterliliklerin önemi artmaktadır. İş dünyası, sanat ve bilimde yeni görsellik algısının oluştuğu ve disiplinler arası sınırların ortadan kalktığı görülmektedir. “Yıldızlararası” filminde bilimsel olguların sanatla anlatılması ve “Tatlı Su” ve “Yedinci Kıta” İstanbul Sanat Bienal’lerinde bilim insanların çizimlerinin sergilenmesi bunun işaretleridir. Çağımız beceri ve yeterliliklerin değerli olduğu bir yüzyıldır, bu bağlamda sanat yoluyla eğitim, sanatın doğasından dolayı; diğer disiplinlerle etkileşimi, özgün ve yenilikçi bakış açısı, sınırsız yaratıcılık, duyarlılık, estetik beğeni, sürdürebilirlik ve sanatsal düşünme esnekliği öğretmenleri ve dolayısıyla üstün/özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde daha da önem kazanmıştır. Proje katılımcısı olarak; Bilim ve Sanat merkezi kadrolu Sınıf Öğretmeni, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Türkçe, Matematik, Görsel Sanatlar, Müzik ve Teknoloji Tasarım branşlarından öğretmenler belirlenecektir. 21.yüzyıl becerileri ve sanat yoluyla eğitiminin yeni perspektif ve uygulamalarını tartışmak amacıyla, bilimsel ve teknolojik gelişimleri alanına uyarlayan ve rol model olabilecek disiplinler arası akademisyen/sanatçı/bilim insanı ve eğitmenler tarafından eğitim verilecektir.

12-19 Kasım 2022 tarihlerinde yüz yüze KIRIKKALE ilinde düzenlenecek, katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları destek programı ile desteklenen “21. Yüzyılın Tasarımında Sanat & Bilim (Artscience) projesi kapsamında karşılanacak olan eğitim için 23.09.2022 saat 23.59’ a kadar https://www.artscience21design.com/ adresindeki “Başvuru Formunu” doldurmanız yeterlidir.

 

web sitesi: https://www.artscience21design.com/ 

e-posta: [email protected]

https://www.instagram.com/artscience.21.c.design/ 

 

Projenize katılımcı başvurularının başlama tarihini ve bitiş tarihini:

12 Eylül Pazartesi – 23 Eylül Cuma 2022 

Proje Katılımcı Listesinin Duyurulması: 28 Eylül 2022 Çarşamba 

Katılımcıların konaklama yapacağı ve projenin gerçekleşeceği yer:

21. Yüzyıl Tasarımında Sanat & Bilim (Artscience) projesi konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Proje süresince Kırıkkale Merkez Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda otelinde konaklanacaktır. 

 

Kırıkkale Merkez Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu 

Adres: Fabrikalar, 6. Sk. No:1, 71100 Kırıkkale Merkez/Kırıkkale

Telefon: 03182245404

web sitesi. https://kirikkaleogretmenevi.com.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one + twelve =