TÜBİTAK 4004 Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri Doğa Bilim Akademisi başvurusu

Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri
Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri

“Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri Doğa Bilim Akademisi” adlı projesi TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri Doğa Bilim Akademisi başlıyor!

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde görev yapan sınıf öğretmeni arkadaşlarımızı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projemize katılmaya davet ediyoruz.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı’nın 17. yılında çıkılmış olan 2023/1 çağrı dönemi kapsamında Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde hazırladığımız “Türkiye Yüzyılı Öğretmenleri Doğa Bilim Akademisi” adlı projemiz destek almaya hak kazanmıştır. Proje, ülkemizin geleceği olan, önümüzdeki yüz yılı şekillendirecek çocuklarımızı yetiştirecek sınıf öğretmenlerimizin; bilişim, ekoloji, doğal ve kültürel miras, astronomi ve temel bilimler temaları kapsamında hazırlanan eğitim etkinlikleri ile doğada, laboratuarda, bilim merkezinde, tarihi mekanlarda güncel teknolojiler ve yenilikçi yaklaşımlarla tanışmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi ve Amasya Üniversitesi desteği ile hazırlanan proje kapsamında, TR 83 Bölgesi’nde (Amasya, Çorum, Tokat ve Samsun) görev yapan, köy okulları ve yatılı ilköğretim bölge okulları gibi dezavantajlı çocukların eğitim gördüğü okullar başta olmak üzere ilkokullarda görev yapan, daha önce bir 4004 projesinde katılımcı olarak yer almamış 30 sınıf öğretmenine yönelik 26-30 Ağustos 2024 tarihleri arasında 5 günlük bir eğitim kampı düzenlenecektir. Kamp boyunca uygulamalı etkinliklerle verilecek tüm eğitimler; Amasya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve Adana Yüreğir Bilim Merkezi’nin alanında uzman akademisyen ve eğitimcileri tarafından yürütülecektir.

Projeye katılmak isteyen sınıf öğretmenlerinin çevrimiçi bilgi formunu 31 Mayıs 2024 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir. Eğitime kabul edilen katılımcılara 5 Haziran 2024 tarihinde elektronik posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt Formu Bağlantısı: https://forms.gle/7qFJJ4zzj1gdn6ML6

https://www.instagram.com/turkiyeyuzyiliogretmenleri

İletişim: tubitakturkiyeyuzyili@gmail.com