TÜBİTAK 4004 Sorgun’da Bilimin Dijital Güncesi

Bilimin Dijital
TÜBİTAK 4004 Sorgun'da Bilimin Dijital Güncesi

TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen bu projenin amacı öğrencilerin, bilimin ve bilimsel sorgulamanın doğası hakkındaki görüşlerinin teknoloji entegrasyonu ile gelişmesini sağlamaktır.

Projeye 6. sınıftan 7. sınıfa geçen, akademik açıdan başarılı, meraklı ve yeni bilgiler öğrenmeye istekli,
Yozgat ili başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde ikamet eden öğrenciler başvurabilir (Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Konya, Kayseri, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat).
Toplam 30 öğrenci katılımcı olarak seçilecektir. Başvurular 04 – 22 Temmuz 2021 arasında açık kalacaktır. Başvuru sonuçlarının ilanı 1 Ağustos 2021’de gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların konaklama, iaşe ve kırtasiye giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Öğrenciler, 14 – 19 Ağustos 2021 tarihleri arasında Safa Sorgun Thermal Otel’de konaklama gerçekleştireceklerdir.

Yürütücülüğünü Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi’nin yaptığı “Sorgun’da Bilimin Dijital Güncesi ” isimli proje kapsamında gerçekleştirilecek “ortaokul öğrenci eğitimleri” için başvurular başladı.
Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi’nin katkılarıyla geliştirilen projede uzman eğitmenler, Yozgat ili başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde eğitim gören 6. Sınıftan 7. Sınıfa geçmiş öğrenciler için doğa ve bilim temalı program çerçevesinde eğitimler verecektir.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Sorgun’da Bilimin Dijital Güncesi” adlı projemiz 14-19 Ağustos 2021 tarihlerinde, Safa Sorgun Thermal Otel’de konaklamalı olarak gerçekleştirilecektir. Bu form projede yer alacak katılımcıları belirlemek için hazırlanmıştır.
Sizi daha yakından tanımak için aşağıda yer alan bilgileri veliniz eşliğinde doldurmanız önerilmektedir. Lütfen formu dikkatlice okuyunuz ve soruları özenli bir şekilde yanıtlayınız.

Katılımcıların konaklama, iaşe ve kırtasiye giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Projemize kesin olarak katılacak öğrencilerimizden daha sonra ek bilgiler istenecektir.

Başvurular 4 – 22 Temmuz 2021 arasında açık kalacaktır. Başvuru sonuçlarının ilanı sosyal medya hesaplarımızda 1 Ağustos 2021’de gerçekleştirilecektir.

Süreç boyunca bilgi edinmek adına web sitemizi ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Projemize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Sevgilerimizle…

Proje Ekibi:
Merve ŞİRİN
Doç. Dr. Zeynep KOYUNLU ÜNLÜ
Yusuf ÜNAL
Nazlı BARIŞ

-İnternet Sitesi:
https://sorgunbilsem.meb.k12.tr/

-Facebook: @sorgundabilimindijitalguncesi
https://www.facebook.com/sorgundabilimindijitalguncesi/

-Twitter: @sorgundabdg
https://www.instagram.com/sorgundabilimindijitalguncesi/

-İnstagram: @sorgundabilimindijitalguncesi