TÜBİTAK 4004 Rehberimiz Bilim Olsun 2

TÜBİTAK 4004
Rehberimiz Bilim Olsun

Proje; sürdürülebilir bir çevre için geri dönüşüm, atık kontrolü etkinlikleri, STEM uygulamaları, eğlenceli Fen Bilimleri ve matematik etkinlikleri, biyomimikri, tasarım ve görsel sanatlar gibi Farklı alanlarda birçok aktiviteyi içermektedir.

Atatürk Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Mehtap YILMAZ tarafından organize edilen ‘REHBERİMİZ BİLİM OLSUN -2’ projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir. Hedef kitlesi Samsun ili yatılı bölge okullarında okuyan 6.sınıf öğrencileri olan bu projenin katılımcı listesi projeye katılmak için doldurulacak bu başvuru formunun proje ekibi tarafından incelenmesinden sonra belirlenecektir.

Proje; sürdürülebilir bir çevre için geri dönüşüm, atık kontrolü etkinlikleri, STEM uygulamaları, eğlenceli Fen Bilimleri ve Matematik etkinlikleri, biyomimikri, tasarım ve görsel sanatlar gibi farklı alanlarda birçok aktiviteyle birlikte On dokuz Mayıs Üniversitesi Planetaryum, Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Laboratuvarları, Nebyan Dağı, Terme Sahili ve Kuş Cennetinde yapılacak olan eğitimleri içermektedir. Eğitimler, tüm katılımcıların aktif olduğu grup çalışmalarını kapsamaktadır. Çalışmalar, akademisyenler, alanında uzman eğitmenler, çevre mühendisi ve rehberler tarafından gerçekleştirilecektir.

Proje konaklamalı olarak gerçekleşecektir. Konaklama, eğitim ve beslenme giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Projede covid-19 salgın sürecine ilişkin gerekli tedbirler alınacaktır.

Hedef kitlesi Samsun ili yatılı Bölge Okullarında okuyan 6.sınıf öğrencileri olan Rehberimiz Bilim Olsun 2 adlı projemize(5-11 Eylül) başvurular başladı.

Projeye katılım göstermek isteyen öğrenciler form üzerinden başvuruda bulunabilirler.