TÜBİTAK 4004 Problem Çöz! Hayatı Yaşa!

Doğa Eğitimi
TÜBİTAK 4004

Problem Çöz! Hayatı Yaşa! projemizde amacımız, özel yetenekli öğrencilerin bilim ve sanat bağlamında doğada yaratıcı problem çözme becerilerini geliştirmektir.

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı tarafından desteklenen projemizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Maltepe Üniversitesi ile işbirliği yapılmıştır. Projemizde özel yetenekli öğrencilere yönelik olarak hazırlanan etkinlikler İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı’nda, Belgrad Ormanları’nda, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi’nde ve Emirgan Korusu’nda gerçekleştirilecektir.

Projemizin hedef kitlesini 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 5 ve 6.sınıfı tamamlamış 60 özel yetenekli öğrenci oluşturmaktadır. İstanbul Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim gören özel yetenekli öğrenciler (54 öğrenci) ve İstanbul’da BİLSEM öğrencisi olmayan ancak özel yetenekli birey tanısı almış ve 5 ve 6. sınıfı tamamlamış öğrenciler projemize katılım sağlayabilecektir.

İstanbul Sarıyer’de bulunan Marmaracık Gençlik Kampı’nda 20 Eylül – 26 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan projemize başvurular Ağustos ayında alınacaktır.

Bize,

Gmail: problemcozhayatiyasa@gmail.com

İnstagram: problemcozhayatiyasa

Twitter: problemcozyasa

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 3 =