Ana Sayfa Eğitim Etkinlikleri TÜBİTAK 4004 Ortaokul Öğrencileri İçin Eko-Beceri-Okulu

TÜBİTAK 4004 Ortaokul Öğrencileri İçin Eko-Beceri-Okulu

TÜBİTAK 4004
TÜBİTAK 4004

TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI Kapsamında önerdiğimiz ve yürütücülüğünü yaptığım “Ortaokul Öğrencileri İçin Eko-Beceri-Okulu” başlıklı projemizin TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilmiştir. Projemizi desteklenmeye uygun gören değerli panelist hocalarımıza, TÜBİTAK’a, kurumum Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ve proje ekibime çok teşekkür ederim. Proje kapsamında öğrencilerin çevreye olan bilinçlerini arttırmak ve çevreleri hakkında okuryazar bireyler olarak yetiştirilebilmeleri için çalışmaların yapılması planlanmıştır. Bu amaçla projede şehirleşmenin yoğun olarak hissedildiği İzmir ilindeki farklı ilçelerdeki öğrencilerle çalışılması planlanmaktadır. Ayrıca bir diğer amaçta öğrencilerin eğlenerek bilim yapabilmeleri ve bu süreçte bilimsel bakış açılarını kullanabilmeleridir. Bu bağlamda okul dışı öğrenme ortamlarında Ortaokul Öğrencileri için Eko-Beceri-Okulu etkinliklerinin yapılmasının öğrenciler açısından önemli olacağı düşünülmektedir. Öğrencilerin İzmir ilindeki farklı illerden, okullardan ve kademelerden olmasına özen gösterilecektir. Çünkü bu öğrencilerin kendi okullarına döndüklerinde okullarındaki diğer arkadaşları için birer bilim elçisi olmaları planlanmaktadır. Bu sayede projeye katılacak olan öğrenciler kendi okullarına döndüklerinde eğitimin içeriğini paylaşabileceklerdir.

İçinde bulunduğumuz küresel olarak yaşanılan PANDEMİK salgınla ilgili bu zorlu süreci aşarak yeniden proje uygulamalarımıza proje ekibi ve öğrencilerimizle devam edeceğimiz günleri özlemle bekliyoruz. Tüm Ortaokul öğrencilerimizin başvurularını bekliyoruz.

Projemizle ilgili güncel veriler aşağıda verilen web sayfamızda yer almaktadır:
https://ebo.egitimprojeleri.com

TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI Kapsamında önerdiğimiz “Ortaokul Öğrencileri İçin Eko-Beceri-Okulu” başlıklı proje ekibimizin organizasyon ve bilim kurulu aşağıda yer almaktadır:

ORGANİZASYON KURULU
ADI-SOYADI PROJEDEKİ GÖREVİ
1. Prof. Dr. Ali Günay BALIM Proje yürütücüsü
2. Dr. Erkan ÖZCAN Uzman
3. Doç. Dr. Didem İNEL EKİCİ Uzman
4. Dr. Ümmühan ORMANCI Rehber
5. Uzm. Osman URHAN Rehber
6. Arş. Gör. Ayşegül KARAPINAR Rehber
7. Ece ALTAY Rehber
8. Büşra SIZAN Rehber
9. Betül ÖZTAŞ Rehber

BİLİM KURULU
ADI-SOYADI PROJEDEKİ GÖREVİ
1. Prof. Dr. Teoman KESERCİOĞLU Eğitmen
2. Prof. Dr. Yusuf KUMLUTAŞ Eğitmen
3. Prof. Dr. Şükran KÖSE Eğitmen
4. Doç. Dr. Berna CANTÜRK GÜNHAN Eğitmen
5. Öğr. Üyesi Dr. Sevinç KAÇAR Eğitmen
7. Dr. Sertaç ARABACIOĞLU Eğitmen
8. Öğr. Gör Sevinç ÖZEL FÜZÜN Eğitmen
9. Arş. Gör. Yasemin KAHYAOĞLU ERDOĞMUŞ Eğitmen
10. Uzm. Ferruh SEMERCİ Eğitmen

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 4 =

Exit mobile version