Tübitak 4004 ON’da Tarım Sürdürülebilir

Tübitak 4004
Tübitak 4004 ON'da Tarım Sürdürülebilir

“ON’da Tarım Sürdürülebilir!” projesi 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür. Proje 8 gün, 7 gece Gazi Mustafa Kemal MTAL Uygulama Oteli’nde konaklamalı olacak şekilde planlanmıştır. Balıkesir Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan bu projede katılımcıların eğitim süresi boyunca tüm masrafları (konaklama, yemek ve eğitim) TÜBİTAK tarafından bütçeden karşılanacaktır.

Doğa Dostu
Sürdürülebilir
Verimli
Teknolojik

Projenin hedef kitlesini Balıkesir ili Bigadiç, Savaştepe, İvrindi, Dursunbey, Altıeylül, Karesi ilçelerinde yaşayan, yeni eğitim – öğretim dönemi itibariyle 7.sınıfa başlayacak belirtilen ilçelerden 2’şer kız 2’şer erkek olmak üzere toplamda 24 öğrenci seçimi yapılacaktır. Projeye seçilmiş olmasına rağmen katılım olmaması durumuyla alakalı olarak kız öğrencilerden 4, erkek öğrencilerden de 4 olmak üzere toplamda 8 yedek öğrenci seçimi yapılacaktır. Asil Öğrencilerden katılım sağlanmadığı taktirde yedek öğrenciler projeye davet edilecektir.

“ON’ da Tarım Sürdürülebilir!” projemiz 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2022/1 Çağrı Dönemi kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür. 4004 programı; bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda projemizde yenilikçi tarım ve hayvancılık uygulamaları, girişimcilik, katma değerli üretim, ucuz- temiz enerji ve biyo çeşitlilik konusunda çeşitli etkinlikler hazırlanmıştır. Bu etkinliklerde öğrencilerin aktif katılımıyla birlikte, yaparak yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlanması, bu sayede onlara disiplinler arası bilimsel bir bakış açısı kazandırmak hedeflenmiştir. Kırsal kesimde yapılan mevcut tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle ilgili uygulamadaki eksik ve hataların giderilmesi, yenilikçi yaklaşımların aktarılması, üretkenlik ve girişimciliği vurgulayan etkinliklerin yürütülmesi planlanmıştır. Bu etkinliklerin içerikleriyle alakalı mesleki ve akademik yetkinlikleri bulunan uzman eğitmenler tarafından yürütülmesi planlanmaktadır.

Projemiz 8 gün, 7 gece Gazi Mustafa Kemal MTAL Uygulama Oteli’nde konaklamalı olacak şekilde planlanmıştır. Balıkesir Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan bu projede katılımcıların eğitim süresi boyunca tüm masrafları (konaklama, yemek ve eğitim) TÜBİTAK tarafından bütçeden karşılanacaktır.

ÜMRAN DÜZEN KARATEPE
Yürütücü
BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

https://ondatarim.info.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × 5 =