TÜBİTAK 4004 Kocaelide Sanayi ve Doğanın Kardeşliği 2

tübitak eğitim
TÜBİTAK 4004

İzmit Bilim ve Sanat Merkezinin yürütücü kurum olduğu Kocaeli’de Sanayi ve doğanın kardeşliği 2 projesi öğretmenlerin başvurusuna açılmıştır.

Bu projede belki de geleceğin sanayicileri konumunda olacak özel yetenekli öğrencilerin ,köyde yaşayan ve sanayiden uzakta yer alan öğrencilerin öğretmenlerine sanayinin doğa için nasıl kullanıldığını ve geri dönüşüm sanayisini üretimden tüketime yerinde öğrenmeleri için olanak tanımak amaclanmistir. Boylece ogretmenlerimizin geri dönüşüm konusunda bilinçlenmelerine katkı sunmak ve bu sayede edindikleri bu deneyimleri kurumlarında öğrencilerle yaptıkları etkinliklerde uygulamaları ve beraber calistiklari diger öğretmenlerle paylaşmaları amaçlanmıştır.

Proje başvuracak öğretmenler; sanayiden uzak köy okullarından 10, sosyo-ekonomik gelir düzeyi düşük bölge okullarından 10, özel/üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren 10 öğretmenden olmak üzere 30 kişiden oluşmaktadır.
Eğitime alınacak öğretmenler her branştan olabilir.

Eğitimlerin uygulama asamasinda pandemi ile ilgili önlemler alınarak konunun özelliğine göre çeşitli sanayi kuruluşlarında ve dış mekânlarda yapılacaktır.

Proje yürütücüsü
Duygu Alyeşil KABAKÇI

Kocaelide Sanayi ve Doğanın Kardeşliği 2

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi

Kocaelide Sanayi ve Doğanın Kardeşliği 2 Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × one =