TÜBİTAK 4004 Kaz Dağları’ndan Yıldızlara Dokunalım Projesi

Bilim Okulları
TÜBİTAK 4004

Projemiz doğa, tarih ve kültürel zenginliklerin buluştuğu Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan Çanakkale- Assos’ta gerçekleştirilecektir.

24 öğrenciye alanında uzman eğitmenler tarafından doğa, astronomi, teknoloji, sanat, kültürel ve tarihi mirasımız ile ilgili eğitim verilecektir.

Astronomi ve ekolojiye ilişkin atölye çalışmaları, doğada keşif gezileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ve teleskop ile gözlem etkinlikleri, resim çalışmaları, yaratıcı yazma ve doğaçlama drama çalışmalarını içeren etkinlikler öğrencilerimizin aktif katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Eğitim 25-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale Assos’ta yer alan Zeytinburnu Sosyal Tesisleri’nde yapılacaktır.

Proje sonucunda, katılımcılarda doğa, astronomi ve teknoloji konularına ilişkin olumlu tutum geliştirmeleri, eksik veya hatalı bilgileri konusunda bilimsel kavramlara doğru kavramsal gelişim göstermeleri, bütünsel bir anlayış kazanmaları beklenmektedir. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları görsel ve yazılı tanıtım materyali haline getirmeleri, akranlarına ve kamuoyuna edindikleri bilgi ve birikimlerini aktarmaları hedeflenmektedir.

Hedef Kitle
İstanbul il genelinde öğrenim gören 2019-2020 eğitim-öğretim yılı içinde 5. ve 6. sınıf özel yetenekli* öğrencilerden seçilen 24 öğrenci hedef kitle olarak belirlenmiştir.

Okul türü, cinsiyet ve ilçe dağılımı göz önüne alınarak, dezavantajlı öğrencilere öncelik verilmek koşulu ile doğa bilimlerine ve astronomiye meraklı, proje formatına yatkın, konaklama yapılacağı için buna engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan öğrenciler içinden maksimum çeşitlilik örnekleme yöntemiyle seçim yapılacaktır.

*BİLSEM’de eğitim görmekte olan ya da BİLSEM’de kayıtlı olan

Projemiz TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında desteklenmektedir. Eğitimler, konaklama ve yeme-içme giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.
Çanakkale Assos’ta, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek doğa, astronomi, teknoloji, tarihi ve kültürel değerlerimizi içeren etkinlikler siz değerli öğrencilerimizi bekliyor.
Başvuru için son tarih: 20 Temmuz 2020

Proje Yürütücüsü
Dr. Sevda SEÇER
Zeytinburnu Şehitler Bilim ve Sanat Merkezi/ Fen Bilimleri Öğretmeni

Detay ve Başvuru için : https://kazdaglarindanyildizlara.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 + twelve =