TÜBİTAK 4004 Güncel Öğretmen Akademisi

TÜBİTAK 4004
TÜBİTAK 4004 Güncel Öğretmen Akademisi

Köy okullarında görev yapan sınıf öğretmenlerine yönelik ekoloji, bilişim, tasarım ve bilim temaları kapsamında eğitim öğretim süreçlerine dahil edilen ve sınıf dışı mekanlar içerisinde yer alan atölye, laboratuar ve doğa gibi formal olmayan mekanlarda 5 günlük güncel uygulamalar kampı.

Katılımcıların ve eğitmenlerin, konaklama, yemek ve kırtasiye giderleri proje tarafından karşılanacaktır.

​Projenin Konusu
Projede sınıf öğretmenlerinin katılacağı ekoloji, bilişim, tasarım ve bilim temaları kapsamında eğitim öğretim süreçlerine dahil edilen ve sınıf dışı mekanlar içerisinde yer alan atölye, laboratuar ve doğa gibi formal olmayan mekanlarda güncel uygulamalar kampı düzenlenecektir. Proje kapsamında düzenlenecek güncel uygulamalar, Burdur il sınırları içinde doğada, atölyede ve laboratuvarda; biomimikri uygulamaları, STEM etkinlikleri, doğa temelli fen uygulamaları, yer bilimi etkinlikleri, nanoteknolojiye yönelik temel etkinlikler, yenilenebilir enerji kaynakları kapsamındaki uygulamalar, arduino uygulamaları, kodlama etkinlikleri, 3D tasarım etkinlikleri ile ilgili faaliyetleri kapsamaktadır. Proje süresince toplamda 25 etkinlik gerçekleştirilecektir. Etkinlikler her gün 09.30 da başlayacak olup 22.00 da tamamlanacaktır. Proje süresince katılımcılara kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve etkinlik aralarında ikramlar sunulacaktır. Proje, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Burdur İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ortaklığında gerçekleşecektir. Proje süresince etkinlikler içeriklerine göre Burdur il sınırları içerisinde yer alan farklı eğitim öğretim süreçlerine dahil edilebilecek örnek mekanlarda gerçekleştirilecektir.

Projenin Yeri ve Tarihi
Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü – Burdur / 11-16 Ağustos 2022

Başvuru Koşulları
Bu projenin hedef kitlesi köy okullarında görev yapmakta olan sınıf öğretmenleridir. Projede Türkiye’nin farklı bölgerinde görev yapmakta olan 30 sınıf öğretmeninin yer alması hedeflenmiştir.

Değerlendirmeye alınacak başvurularda şu ölçütler aranacaktır:
1.Köy okullarında görev yapıyor olmak,
2.Hizmet yılı kapsamında max. 20 yıldır görev yapıyor olmak
3.Projeye katılmak isteme gerekçesini belirten niyet mektubu yazmak,
4.Projenin yaygın etkisine katkı sunmak için öğrendiklerini paylaşmayı kabul etmek.

Proje Yürütücüsü
Eğt. Uzm. Osman AKÖZ

GÜNCEL ÖĞRETMEN AKADEMİSİ – GÖAK
Proje Detay ve Başvuru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin