TÜBİTAK 4004 Gelin Tanış Olalım “Fen ve Matematiği Eğlenceli Kılalım”

TÜBİTAK 4004
TÜBİTAK 4004

İlkini 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz ‘Gelin Tanış Olalım; Fen ve Matematiği Eğlenceli Kılalım!’ projemizin ikincisini TÜBİTAK’a sunmuş olup; projenin kabul edilmesi durumunda, ‘Gelin Tanış Olalım; Fen ve Matematiği Eğlenceli Kılalım!-2’ projemizi 17-27 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Farklı etkinliklerle ve içerikle gerçekleştirdiğimiz ilk projenin başta katılımcı grup olmak üzere her kesimden yoğun ilgi gördüğü gözlemlenmiştir. Bu konuda Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, projeye katılan öğrencilerden ve velilerinden, proje ekibinden ve projeye katılan öğretmenlerden oldukça güzel tepkiler alınmıştır. Bu bağlamda, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün artan talepleri ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet AKGÜL’ün ilgi ve desteklerinin yanı sıra proje hedef kitlesinde yer alan öğrencilerin gözlerindeki ışık bizi projeyi tekrar yazma konusunda teşvik etmiştir.

Projelerimizde gerçekleştirdiğimiz/gerçekleştireceğimiz etkinlikler fen-matematik ve doğa bilimlerine yönelik olarak deney, gözlem, arazi çalışmaları, grup çalışmaları, poster hazırlama, oyun, drama, gezi gibi yaparak-yaşayarak öğrenmenin temel alındığı zengin öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak tasarlanmaktadır. Tasarlanan bu etkinlikler ile katılımcıların fene, matematiğe ve doğa bilimlerine olan ilgi ve farkındalıklarını arttırmak, bilimin doğasını tanımalarını, bilimi yerinde ve yaşayarak öğrenmelerini, doğadaki bilimi keşfetmelerini sağlamak, onlara bilme karşı olumlu bakış açısı kazandırmak, öğrencilerin çevrelerini tarihi ve kültürel açıdan tanımalarını desteklemek ve onlara tarih ve vatan bilincine ilişkin farkındalık kazandırmak temel hedefimizdir.

Feni ve Matematiği eğlenceli ve kolay kılmak isteyen herkesi projelerimize bekliyoruz…

Proje Yürütücüsü
Doç. Dr. Cihat ABDİOĞLU

Proje web sitesi: http://www.karamanbilimkampi.org

https://www.instagram.com/karamanbilimkampi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × two =