TÜBİTAK 4004 “Gelecek Benim, Elimden Tut” Projesi

TÜBİTAK 4004

“Gelecek Benim, Elimden Tut” 4004 TÜBİTAK Projesi

Proje yürütücüsü: Dr.Öğr. Üyesi Ramazan GÜREL– Matematik Eğitimi Uzmanı

Proje uzmanı: Dr.Öğr. Üyesi Osman EROL – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Uzmanı

Proje Ev Sahibi: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Bu proje TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı 119B900 proje no ile 2019/1 Çağrı Dönemi kapsamında desteklenmektedir.

Projenin eğitimleri 18-24 Ağustos 2020 tarihlerinde Burdur ilinde düzenlenecektir.

Projeye imkanları kısıtlı 20 lise öğrencisi katılımcı olarak yer alacaktır. Ayrıca Fen bilgisi, Bilgisayar ve öğretim teknolojileri ve matematik eğitimi programlarında öğrenimlerine devam eden 12 öğretmen adayı katılacaktır.

Proje ekibinde yürütücü ve uzmanla birlikte bir bilgisayar öğretmeni, bir matematik öğretmeni, bir beden eğitimi öğretmeni ve fen bilgisi uzmanı rehberlik edecektir. Projede 14 öğretim üyesi ve bir sanat tasarım uzmanı eğitmenlik yapacaktır.

Projede katılımcılarla gerçekleştirilecek etkinlikler, katılımcıların yemek giderleri ve etkinlik yerlerine ulaşım ücretleri proje kapsamında TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Bu projenin amacı katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri, merak duygularının artırılmasıyla birlikte araştırma yapma ve bu süreçte sorgulama ile öğrenme isteklerinin olumlu yönde geliştirilmesidir. Projede okul içi etkinlikler (Fizik, kimya, bilgisayar laboratuvarı, moleküler biyoloji ve genetik laboratuvarı, enerji sistemleri laboratuvarı, nano-teknoloji laboratuvarı, süt araştırmaları laboratuvarı) ve okul dışı ortamlarda yapılan etkinlikler (Burdur Gölü, Salda Gölü, Kibyra antik Kenti, Lisinia doğa merkezi, Etnoğrafya Müzesi) alanlarında uzman eğitmenler ile gerçekleştirilecektir.

(Başvuru için son tarih:19 Temmuz 2020)

Projemizde Covid-19 salgın sürecine ilişkin gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıntılı bilgiler web sitemizde detaylı olarak açıklanmıştır.

Başvuru Şartları:
Projeye Burdur ilinde devlet okullarında öğrenim gören 9.,10. ya da 11. sınıfa devam eden öğrenciler başvurabilir. Başvurusu kabul olan öğrencilerden öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgelerini alarak yanlarında getirmeleri istenmektedir.
Daha önce TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programı destekli bir projeye katılmamış olmak tercih sebebidir.
Doğada yapılacak faaliyetlere engel teşkil edebilecek (alerji, astım vb.) rahatsızlığı olmayan öğrencilere öncelik tanınacaktır.

Her türlü soru ve görüşleriniz için;
Proje web sitesi: https://gelecekbenimelimdentut.weebly.com
Twitter: gelecekbenimelimdentut
Facebook:https://www.facebook.com/Gelecekbenimelimdentut-102989804822494
İnstagram:gelecekbenimelimdentut