TÜBİTAK 4004 “Gelecek Benim. Elimden Tut!-3” Doğa ve Bilim Projesi

TÜBİTAK 4004
TÜBİTAK 4004 "Gelecek Benim. Elimden Tut!-3" Doğa ve Bilim Projesi

TÜBİTAK 4004 “Gelecek Benim. Elimden Tut!-3” Doğa ve Bilim Projesi
Proje yürütücüsü: Dr. Öğr. Üyesi Ramazan GÜREL– Matematik Eğitimi Uzmanı

Proje uzmanı: Dr. Öğr. Üyesi Osman EROL – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Uzmanı
Nurgül SOLAK ŞİMŞEK – Uzman Psikolojik Danışman

Proje Ev Sahibi: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Bu proje TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı 122B681 proje no ile 2021/1 Çağrı Dönemi kapsamında desteklenmektedir.

Projenin eğitimleri 22-28 Ağustos 2022 tarihlerinde Burdur ilinde düzenlenecektir.

Projeye 9. ve 10. sınıfta öğrenim gören 32 lise öğrencisi seçilecektir.Öğrencilerin seçiminde sırasıyla çocuk evlerinde kalan öğrencilere, şehit ve gazi yakınlarına, parçalanmış aile çocuklarına ve sosyo ekonomik düzey açısından dezavantajlı öğrencilere öncelik verilecektir. Öğrencilerin seçimlerinde farklı okullarda öğrenim görmelerine özen gösterilecektir.

Proje ekibinde yürütücü ve uzmanlarla birlikte matematik, fen bilgisi ve bilgisayar ve öğretim teknolojileri alanlarında öğretmen olan rehberler görev almaktadır.

Projede katılımcılarla gerçekleştirilecek etkinlikler, katılımcıların yemek giderleri ve etkinlik yerlerine ulaşım ücretleri proje kapsamında TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Bu projenin amacı katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri, merak duygularının artırılmasıyla birlikte araştırma yapma ve bu süreçte sorgulama ile öğrenme isteklerinin olumlu yönde geliştirilmesidir. Projede okul içi etkinlikler (Fizik, kimya, bilgisayar laboratuvarı, moleküler biyoloji ve genetik laboratuvarı, enerji sistemleri laboratuvarı, nano-teknoloji laboratuvarı, süt araştırmaları laboratuvarı) ve okul dışı ortamlarda yapılan etkinlikler (Burdur Gölü, Salda Gölü, Lisinia doğa merkezi) alanlarında uzman eğitmenler ile gerçekleştirilecektir.

(Başvuru için son tarih:12 Ağustos 2022)

Projemizde Covid-19 salgın sürecine ilişkin gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıntılı bilgiler web sitemizde detaylı olarak açıklanmıştır.

Başvuru Şartları:
Projeye 9. ve 10. sınıfa devam eden lise öğrencileri başvuru yapabilir. Başvurusu kabul olan öğrencilerden öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgelerini alarak yanlarında getirmeleri istenmektedir.
Daha önce herhangi bir TÜBİTAK-Bilim ve Toplum projesinde katılımcı olarak yer almış olanlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Seçimlerde erkek-kız ve yaş oranının dengeli olmasına dikkat edilecektir.
Doğada yapılacak faaliyetlere engel teşkil edebilecek (alerji, astım vb.) rahatsızlığı olmayan öğrencilere öncelik tanınacaktır.

Her türlü soru ve görüşleriniz için;
Proje web sitesi: https://gelecekbenimelimdentut.weebly.com
Twitter: gelecekbenimelimdentut
Facebook:https://www.facebook.com/Gelecekbenimelimdentut-102989804822494
İnstagram:gelecekbenimelimdentut

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × one =