TÜBİTAK 4004 Doğada Yaşam Becerilerini Geliştiriyoruz 2

Doğa Eğitimi
TÜBİTAK 4004

TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI PROJESİ “Doğada Yaşam Becerilerini Geliştiriyoruz 2” 2019/1 çağrı kapsamında desteklenmeye karar verilen projeler arasındadır.

Geçen yıl 1. Gerçekleştirilen projenin ikincisi yine Çorum İl merkezi ve ilçelerinde gerçekleştirilecektir. Proje Yürütücüsü Mehmet Fidan tarafından yapılan açıklamada Çorum Bilim ve Sanat Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz projenin diğer 4004 Doğa Eğitimi projelerinden oldukça farklı olduğu ve tüm etkinliklerin doğada bir kişinin kendi başına gerçekleştirmesi ve yaşamının devam ettirebilmesi gereken etkinlikleri içerdiği ifade edilmiştir.
Bu kapsamda projede doğada su arıtma, gündüz ve gece yön bulma, tırmanma, doğadaki farklı canlıları tanıma ve yine doğadaki imkanlarla yemek yapma gibi oldukça önemli etkinlikleri içermektedir. Projede 3 üniversiteden toplam 4 Profesör, 3 Doçent, 4 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Öğretim Görevlisi, 8 Uzman, 14 Öğretmen eğitmen olarak görevli iken projede ayrıca 5 rehber görevlidir.

Normal şartlar altında 8-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje Çorum Merkez ve İlçelerinde gerçekleştirilecektir. Projede toplam 24 öğrenci yer alacaktır.

Proje Yürütücüsü

MEHMET FİDAN
ÇORUM BİLİM VE SANAT MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 1 =