TÜBİTAK 4004-DOĞADA BİLİM YAPIYORUM-2

Doğada Bilim Yapıyorum-2

“Doğada Bilim Yapıyorum!-2” başlıklı proje TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında, İstanbul Aydın Üniversitesi Arş. Gör. Zeynep TÜRK yürütücülüğünde, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ İl Özel İdaresi, Elazığ Bilim Merkezi, AKEV katkılarıyla ve Nestle’nin de destekleriyle gerçekleştirilmiştir.

Elazığ depremi sonrası evleri ağır hasar gören ve TÜBİTAK projelerine katılmamış olan, 10-12 yaş arası 50 depremzede öğrenciye yönelik söz konusu proje 19-25 Haziran 2022 tarihleri arasında, Elazığ Bilim Merkezi ve Hazar Gölü kenarında kurulan kamp alanında hayata geçirilmiştir.

Öğrencilerin eğlenerek oldukça keyifli vakit geçirmiş olduğu projede, psikolojik bir danışman rehberliğinde, öğrencilerin bilimsel bilgileri kolayca akılda tutabilmelerine imkân veren, STEM, ekoloji, astronomi, sanat, spor, oyun-hareket ve müzik alanlarında sorgulama becerilerini geliştirecek bilimsel çalışmalar, deprem farkındalığına yönelik oyunlar ve doğayı gözlemlemelerini sağlayacak argüman odaklı interaktif etkinlikler yapılmıştır.