Tübitak 4004 Doğa Öğretir Ben Tasarlarım

Tübitak 4004
Tübitak 4004

İzmir’de gerçekleştirilecek olan, Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında düzenlenecek olan Doğa Öğretir Ben Tasarlarım isimli projemizin başvuruları devam ediyor.

20-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında, düzenlenecek olan DOĞA ÖĞRETİR BEN TASARLARIM.

Proje İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 6, 7. sınıf Bilim Sanat Merkezi öğrencilerine yöneliktir. Başvuru sayısına bağlı olarak, maksimum çeşitlilik sağlanacak şekilde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı farklı Bilim ve Sanat Merkezlerinden 30 asil, 30 yedek öğrenciden oluşan katılımcı listeleri hazırlanacaktır.Eğitimler konaklamasız ve ücretsiz olup, katılımcı öğrencilere ücretsiz öğle yemeği ve ikindi ara öğünü verilecektir.

TÜBİTAK 4004 çağrısı kapsamında, 20-25 Eylül 2021 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek Doğa Öğretir Ben Tasarlarım isimli projenin hedef kitlesini İzmir’de farklı Bilim Sanat Merkezlerinde öğrenim gören, ortaöğretim dönemindeki otuz Bilsem öğrencisi oluşturmaktadır. Amaç üstün yetenekli öğrencilerde inovasyon çağının gerektirdiği yaratıcılık, tasarım, proje üretme ve geliştirme becerilerinin gelişimini sağlamaktır.

Bu projede katılımcı öğrenciler biyomimikri ile tanışacak, doğanın bilgeliğini, sorunlarını çözme kabiliyetini, canlıların yüzlerce yıldır hayatta kalma mücadelesi sonucu geliştirdikleri adaptasyon yeteneklerini öğrenecek ve bu birikimlerini günümüzde insanlığın yararına sunulabilecek her çalışma için birer örnek oluşturabileceğini fark edecektir.

PROJE UYGULAMA TARİHİ : 20-25 EYLÜL 2021
Projenin ve kazanımlarının katılımcı birçok öğrencinin geleceğe yönelik hayatlarında yapacakları projelerde ve mesleki çalışmalarında onlara rehberlik edeceği söylenebilinir.

6. ve 7. sınıfta okuyan özel yetenekli öğrencilerde bilim ve sanatı birleştirmeyi amaçlayan Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları tarafından desteklenen Doğa Öğretir Ben Tasarlarım isimli projemize başvurularımız başladı. Başvuru formu için aşağıda verilen linki tıklayarak bireysel başvurunuzu yapabilirsiniz. https://forms.gle/xMfEUTeeuc1mrhFD9

YÜRÜTÜCÜ:CANAN CIĞAL
https://dogaoegretirbentasarlarim.godaddysites.com/

Etkinlik Adresi:
İzmir Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi
Proje İletişim Bilgileri:
E-posta: dogaogretir4004@gmail.com
Twitter hesabımız: Doğa Öğretir Ben Tasarlarım
Facebook hesabımız : Doğa Öğretir Ben Tasarlarım
Instagram hesabımız : dogaogretir4004

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version