TÜBİTAK 4004 Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği

Projemizin açılışı 1 Ekim Salı günü Saat 10:00 da yapılacak olup,proje uygulama süreci 1-2 Ekim olmak üzere 2 gündür.Ayrıca proje kapsamında planetaryum gezileri çeşitli sportif ve sanatsal faaliyetler de yürütülecektir.1-2 Ekim günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız proje uygulamasında 29 Atölye, 92 Stand yer alacak olup projemiz sırasında Samsun da bulunan bir çok kurum ve kuruluştan destek alınmıştır.Bilim şenliğimize Samsunda ve Samsun dışında bulunan tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir.

Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği, “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri” kapsamında düzenlenmektedir. Öğrenciler, veliler ve toplumun her kesiminden halka çeşitli bilimsel aktiviteler ve kültürel faaliyetleri bulundukları ilçede yaşama imkanı sağlayarak, eğlenceli bir şekilde bilim kültürünü ve iletişimini yayıp toplumun her kesiminin bilime olan ilgisini arttırmak.

Çeşitli bilim dallarına yönelik atölye faaliyetleri, etkileşimli çalışmalar, yarışma, söyleşi gezi ve gözlem ile toplumun bilimsel bakış açısının geliştirerek her türlü bilim alanına yönelik merakın artırılarak bilimin daha anlaşılır hale gelmesine katkı sağlayarak öğrencilerin bu alanlara yönelik kariyer yapmalarının teşvik edilmesini amaçlamaktadır.

Projemizin temasında faaliyet alanlarına göre atölyeler, konferanslar, söyleşiler, gezi, gözlem, sahne şovları, görsel şovlar, yarışmalar ekseninde yapılacak etkinlikler olacaktır.

Atölyeler atölye lideri uzman eğitmenler eşliğinde yürütülecek olup etkinlik tarihleri şu şekildedir;

1-Prof. Dr. Nazmi POLAT ile “ Bilimin Işığında Varoluş İçgüdüsü ve Hedef“ söyleşisi
30 Eylül 2019 Pazartesi

2- Prof. Dr. Sevgi KOYUNCU ile ” Sanata Dair“ söyleşisi 24 Eylül 2019 Salı

3- Mantar Çiftliği Gezisi 25 Eylül 2019 Çarşamba

4- Planeteryum ( Uzay Gözlem Evi ) Gezisi 26 Eylül 2019 Perşembe

5- Öğretmen Etkinlikleri 27 Eylül 2019 Cuma

6- Satranç Turnuvası 30 Eylül 2019 Pazartesi

Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği projemizdeki diğer atölyeler Samsun Cumhuriyet Meydan’ın da 01-02 Ekim 2019 tarihlerinde 2 gün boyunca gerçekleştirilecektir.

Bilimi her yerde yaşayabilmeniz dileğiyle…

İLETİŞİM & ULAŞIM
Kökçüoğlu Mh Köprülü Mehmet Paşa Sk.No:2 İlkadım/SAMSUN
0 (362) 431 10 84
adnanolmezoraokulu@gmail.com