TÜBİTAK 2237A Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi

TÜBİTAK 2237A
Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi

Değerli Fen Bilimleri Öğretmenleri
“Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi” başlıklı projemiz TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur.

Proje 27 Haziran – 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsü, Eğitim Fakültesinde yüzyüze gerçekleştirilecektir.

Projeye katılım başvuruları 01 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir.

Etkinliğin hedef kitlesini; Türkiye’de fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim gören Fen Bilgisi öğretmenleri oluşturacaktır.

Etkinliğin hedef kitlesini; Türkiye’de fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim gören Fen Bilimleri öğretmenleri oluşturacaktır. Etkinliğin yaygın etkisini arttırabilmek amacıyla ülke genelindeki farklı illerde görev yapan eğitimde teknoloji ve dijital uygulamaların kullanımına ilgi duyan lisansüstü öğrenim gören 20 fen bilimleri öğretmenleri hedef kitleye dâhil edilecektir. Katılımcıların seçiminde eşit sayıda cinsiyet olmasına ve her ilden en fazla iki öğretmenin katılmasına dikkat edilecektir. Etkinliğe asil olarak belirlenen öğretmenlerin projeye katılamama durumları göz önünde bulundurularak lisansüstü öğrenim gören 8 fen bilimleri öğretmeninden oluşan yedek listeler oluşturulacaktır. Yeterli başvuru olmaması durumunda fen bilimleri eğitiminde lisansüstü eğitim görmekte olan öğrenciler veya lisansüstü eğitim almış fen bilimleri öğretmenleri katılımcı olarak kabul edilebilecektir. Bu süreçte katılımcı öğretmenlerin başvuruları proje web sayfası (http://www.fenyta2237.mu.edu.tr) üzerinden başvuru formu aracılığıyla alınacaktır.

Hedef kitleden katılımcılar aşağıdaki kriterlere göre seçilecektir:

Fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim görüyor olması,
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Fen Bilimleri öğretmeni olarak görev yapması,
TÜBİTAK-Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) Veri Tabanına kayıtlı olması,
Daha önce 2237-A kapsamında 3’ten fazla eğitim almamış olması,
Temel bilgisayar ve dijital beceriye sahip olması gerekmektedir.

Proje kapsamında yapılacak olan çalışmalar ve uygulamalar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsünde yer alan Eğitim Fakültesi “Tasarım ve Beceri Atölyesinde” gerçekleştirilecektir.

Bilimsel etkinlik aşağıda belirtilen tarihte gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 27 Haziran – 01 Temmuz 2022

Etkinlik Yeri: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Eğitim Fakültesi/MUĞLA

Proje Yürütücüsü

Doç. Dr. Gökhan GÜVEN

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

e-posta: [email protected]

Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi Proje Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 1 =