TÜBİTAK 2237 Yapay Zeka Araçları ile Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesi

Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesi
Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesi

Yapay Zeka Araçları ile Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesine Başvurular Başladı.
Bu etkinlik, TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği programı kapsamında 22-28 Şubat 2024 tarihleri arasında Kırıkkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

TÜBİTAK eğitimleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

Yapay Zeka Araçları ile Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesi

Değerli Öğretmen Adayları,

Bu atölyenin ana hedefi öğretmen adaylarını yapay zeka teknolojilerini etkili bir şekilde kullanabilen, öğrencilere kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunabilen ve yaratıcı içerikler geliştirebilen eğitimciler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda, öğretmen adaylarına yapay zeka kavram ve temelleri öğretilirken, aynı zamanda bu teknoloji ile grafik tasarım, ses prodüksiyonu, video prodüksiyonu ve sunum hazırlama konularında bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanmaktadır.

Atölye oturumları boyunca öğretmen adayları, yapay zeka destekli web teknolojilerinin sunduğu fırsatları kullanarak içerikler geliştirme ve bu içerikleri akranlarıyla paylaşma deneyimi yaşayacaklardır. Sonuç olarak, gerçekleştirilmesi planlanan atölye ile, öğretmen adaylarının yapay zeka konusundaki yetkinliklerinin artırılması ve bu teknolojiyi etkili bir şekilde sınıf ortamlarına entegre etmeyi öğrenmesi amaçlanmaktadır. Atölye, geleceğin eğitimcilerinin öğrencilere daha etkili, özelleştirilmiş ve öğrenmeye teşvik edici deneyimler sunmasına olanak tanıyarak eğitimdeki dönüşümü desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda alanında tecrübeli eğitmenler ve TÜBİTAK’ın destekleri ile sizleri bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz.

projeye katılım tamamen ücretsiz olup, ulaşım, konaklama ve tüm iaşe giderleriniz TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim görmekte olan 3. ve 4. sınıf öğretmen adayları katılabilir.

Projenin ilk iki gününde verilen eğitimlere çevrimiçi olarak bulunduğunuz konumdan katılım sağlayabilirsiniz. Üç günlük uygulamalı yüz yüze etkinlikler ise Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılacaktır. Katılmaya hak kazanan öğretmen adayları için ulaşım bilgilerine ulaşım ve konaklama sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Projeye katılım hakkı kazanan adayların etkinliğe katılım için yol masrafları TÜBİTAK’ın belirlediği ücretlendirme politikası üzerinden hesaplanarak katılımcıların banka hesaplarına IBAN yolu ile yatırılacaktır.

Yapay Zeka Araçları ile Eğitsel İçerik Geliştirme Atölyesi Başvuru
TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği ve Kırıkkale Üniversitesi Ev Sahipliğiyle