TÜBİTAK 2237-A Sınıf Öğretmeni Adaylarıyla Sanal Gerçeklik Ortamı Tasarlıyorum

TÜBİTAK 2237-A
TÜBİTAK 2237-A Sınıf Öğretmeni Adaylarıyla Sanal Gerçeklik Ortamı Tasarlıyorum

TÜBİTAK 2237-A kapsamında ücretsiz ve online ‘Sınıf Öğretmeni Adaylarıyla Sanal Gerçeklik Ortamı Tasarlıyorum’ etkiliğini yürütülecektir.

31 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında online (çevrim-içi) gerçekleştirilecek olan bu etkinlik TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenmektedir.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Sınıf Eğitimi Anabilim dalında öğrenim görecek olan
3. ve 4. sınıf öğrencileri için Ücretsiz Çevrimiçi Eğitim
1-4 Eylül 2021 tarihleri arasında

Bu etkinlik kapsamında sınıf eğitimi 3 ve 4. sınıf öğretmen adaylarına sanal gerçeklik teknolojisini tanıtarak bir farkındalık yaratmayı ve öğrencilerin bu teknolojiyi kullanarak derslerinde kullanabilecekleri sanal gerçeklik ortamları tasarlamalarını hedeflemekteyiz.

Bu etkinliğin amacı; sınıf öğretmeni adaylarına SG teknolojilerine yönelik farkındalık kazandırarak bu teknolojilerin kullanımı konusunda temel beceriler elde etmelerini sağlamak ve böylece ileride mesleki yaşantılarında etkili kullanabilecekleri ortamlar tasarlayabilmelerini desteklemektedir.

Bu doğrultuda gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikle, sınıf öğretmeni adaylarına aşağıda yer alan kazanımların kazandırılması planlanmaktadır:

SG teknolojisinin gelişimi, işlevi, bileşenleri, teknolojileri ve sınırlılıkları hakkında temel bilgi, beceri ve farkındalık kazandırmak,
Eğitim alanındaki farklı uygulama örnekleri üzerinden tartışmalar yaparak eleştirel düşünme ve sorgulama becerilerini geliştirmek,
SG temelli öğretim tasarım sürecini öğrenmelerini ve deneyimlerini sağlamak,
Farklı üniversitelerde öğrenim görmekte olan öğretmen adaylarıyla birlikte katıldıkları atölye çalışmaları ve tartışma oturumlarıyla SG teknolojisinin kullanılabileceği problem durumlarını belirlemek, materyal geliştirmek ve tartışmak,
Etkinlik sonunda öğretmen adayları tarafından geliştirilen ürünleri internet ortamında paylaşılarak daha fazla öğretmen adayına, öğretmene ve öğrenciye ulaşmak ve böylece konu ile ilgili farkındalık alanının genişlemesini sağlamak.

Etkinlik Yürütücüsü
Dr. Deniz Atal

Etkinlik Ekibi
Dr. Raziye Sancar
Muharrem Aydın
Serhat Altıok
Merve Aydın

Eğitmenler
Prof. Dr. Ünal Çakıroğlu
Doç. Dr. Gülnur Aydın
Doç. Dr. Salih Bardakcı
Doç. Dr. Erhan Güneş
Doç. Dr. Ömer Faruk İslim
Doç. Dr. Fırat Sarsar
Doç. Dr. Mehtap Yıldırım

Türkiye’deki devlet ya da vakıf üniversitelerinin Eğitim/Eğitim Bilimleri Fakültelerinin Sınıf Eğitimi Anabilim dalında öğrenim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılması beklenmektedir.

Proje Detayları ve Başvuru: http://www.ogretmenlerlesanalgerceklik.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.