TÜBİTAK 2237-A İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu

TÜBİTAK 2237-A
TÜBİTAK 2237-A İngilizce Öğretmen Adayları

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye’de bir devlet yada vakıf üniversitesinde İngilizce Öğretmeliği bölümünde 3. yada 4. sınıf öğrencilerine kapsayan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu” adlı bilimsel etkinlik 02-04-2021 / 04-04-2021 tarihleri arasında çevrim içi (Zoom üzereinden) olarak gerçekleştirilecektir.

Farklı üniversitelerden uzman eğitmenler teori ve ağırlıklı olarak uygulamalı dersler aracılığıyla İngilizce öğretiminde derlem ve derlem dilbilim uygulamalarının kullanımı konusunda katılımcıların alan, pedagojik ve teknolojik bilgi ve becerisini arttırmaya çalışacaktır. Katılımcı sayısı 25 olup, bir takım kıstaslar dikkate alınarak kesin kayıt hakkı kazanacaklardır.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) “2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı” kapsamında gerçekleştirilecek olan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu” TÜBİTAK tarafından destelenecek olup, katılımcılardan herhangi bir ad altında ve herhangi bir sebeple hiç bir ücret talep edilmeyecek olup, etkinlik TAMAMEN ÜCRETSİZ‘dir. Bu etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerimizin en geç 01.03.2021 günü mesai bitimine kadar Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru kriterleri doğrultusunda belirlenecek 25 öğrenci etkinliğe katılım için kesin kayıt hakkı kazanacak olup, başvuru tarihinden sonraki 10 iş günü içerisinde katılımcılara başvuru formunda ilettikleri telefon ve e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazananlardan, katılamayayacaklarını belirtmeleri durumunda, sırasıyla listede yer alan diğer adaylarla 25 kişilik etkinlik katılımcı listesi tamamlanacaktır.

Doç. Dr. Ahmet Başal
Etkinlik Yürütücüsü

Başvuru Şartları
Türkiye’deki devlet ya da vakıf üniversitelerinde yer alan İngilizce öğretmenliği bölümlerinde 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak.
Katılımcı adayların sınıf dağılımının mümkün olduğunca eşit olması dikkate alınacaktır.
Katılacak öğretmen adayının alttan dersi bulunmaması.
Not ortalamasının 4 üzerinden 3.00 ve üzeri olması (eşitlik durumunda GANO’su daha yüksek olan adaylar tercih edilecektir). Farklı not sistemi uygulayan üniversitelerden başvuranların kurumu tarafından onaylı 4.00/lük not sistemine çevrilmiş belgeleri talep edilecektir.
Başarı sıralamaları aynı olan (transkript notları) adayların seçiminde ise etkinliğe başvuru sıralamaları (başvuru tarihleri) dikkate alınacaktır.
Yirmi beş adayın mümkün olduğunca Türkiye’nin farklı il ve üniversitelerinde öğrenci olması dikkate alınacaktır.
Katılımcı adayların cinsiyet dağılımının mümkün olduğunca eşit olması dikkate alınacaktır.
Proje ekibinden herhangi birisiyle birinci derece akrabalığı olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
Belirlenen kontenjandan daha fazla müracaat olması halinde etkinliğe kabul edilecek öğrencilerin seçiminde başarı sıralamaları esas alınacaktır.
TÜBİTAK-Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) Veri Tabanına kayıtlı olmak

Detay ve Başvuru için : http://2237.ahmetbasal.com