TÜBİTAK 2237-A Gök Kubbeye Yolculuk Çevrimiçi

Gök Kubbeye Yolculuk
TÜBİTAK 2237-A Gök Kubbeye Yolculuk

Projenin hedef kitlesini devlet üniversitelerinin fen bilgisi eğitimi lisans programında öğrenim görmekte olan ve 2020-2021 öğretim yılında dördüncü veya üçüncü sınıfta öğrenim gören fen bilgisi öğretmen adayları oluşturmaktadır.

Projede, fen bilimleri öğretmen adaylarının fen bilimleri öğretim programında yer alan dünya ve evren konu alanında yer alan kazanımlara yönelik kullanabilecekleri yaklaşım ve materyalleri fark etmeleri ve bu yaklaşım ve materyalleri oluşturmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda proje TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Doğrudan Desteklenmesine karar verilmiştir. Projeye Türkiye’nin farklı üniversitelerinde öğrenim görmekte olan 20 erkek ve 20 kadın olmak üzere 40 fen bilimleri öğretmen adayı davet edilecektir. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapmakta olan öğretim üyeleri tarafından proje amacı doğrultusunda verilecek olan eğitim etkinlikleri, 22-26 MART 2021 tarihleri arasında, ÇEVRİMİÇİ olarak gerçekleştirilecektir.

Projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi durumunda, etkinliğe katılacak olan fen bilimleri öğretmen adaylarının etkinlik malzemeleri, yol, konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

22-26 Mart 2021 tarihleri arasında ÇEVRİM İÇİ olarak düzenlenecek olan projeye Fen Bilgisi Öğretmenliği 3 ve 4. sınıf öğrencileri başvuru yapabilir.

Proje Koordinatörü
Doç. Dr. Sedat KARAÇAM

Son Başvuru Tarihi: 27 Şubat 2021
Katılımcı Listesinin İlanı: 1 Mart 2021

detay ve başvuru için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin