TÜBİTAK 2237-A Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi-II

TÜBİTAK 2237-A
Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi

Değerli Fen Bilimleri Öğretmenleri,
“Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi-II” başlıklı projemiz TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenmektedir.

Projenin desteklenmesi halinde 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsü, Eğitim Fakültesinde yüzyüze gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin hedef kitlesini; Türkiye’de fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim gören Fen Bilimleri öğretmenleri oluşturacaktır.

Etkinliğin yaygın etkisini arttırabilmek amacıyla ülke genelindeki farklı illerde görev yapan eğitimde teknoloji ve dijital uygulamaların kullanımına ilgi duyan lisansüstü öğrenim gören 20 fen bilimleri öğretmenleri hedef kitleye dâhil edilecektir. Katılımcıların seçiminde eşit sayıda cinsiyet olmasına ve her ilden en fazla iki öğretmenin katılmasına dikkat edilecektir. Etkinliğe asil olarak belirlenen öğretmenlerin projeye katılamama durumları göz önünde bulundurularak lisansüstü öğrenim gören 8 fen bilimleri öğretmeninden oluşan yedek listeler oluşturulacaktır. Yeterli başvuru olmaması durumunda fen bilimleri eğitiminde lisansüstü eğitim görmekte olan öğrenciler veya lisansüstü eğitim almış fen bilimleri öğretmenleri katılımcı olarak kabul edilebilecektir. Bu süreçte katılımcı öğretmenlerin başvuruları proje web sayfası ( http://www.fenyta2237.mu.edu.tr ) üzerinden başvuru formu aracılığıyla alınacaktır.

Proje kapsamında yapılacak olan çalışmalar ve uygulamalar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsünde yer alan Eğitim Fakültesi “Tasarım ve Beceri Atölyesinde” gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılacaklar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Konukevi’nde konaklayacaklardır.

Projeye katılım başvuruları 01 Nisan 2023 tarihinde sona erecektir.

Bilimsel etkinlik TÜBİTAK tarafından desteklenmesi halinde aşağıda belirtilen tarihte gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 19-23 Haziran 2023

Etkinlik Yeri: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Eğitim Fakültesi/MUĞLA

Proje Yürütücüsü
Doç. Dr. Gökhan GÜVEN
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü