TÜBİTAK 2237-A Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi Başvuru

Değerli Fen Bilimleri Öğretmenleri

“Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi” başlıklı projemiz TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur.

Proje 27 Haziran – 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsü, Eğitim Fakültesinde yüzyüze gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin hedef kitlesini; Türkiye’de fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim gören Fen Bilgisi öğretmenleri oluşturacaktır.
Etkinliğin hedef kitlesini; Türkiye’de fen bilimleri eğitiminde lisansüstü öğrenim gören Fen Bilimleri öğretmenleri oluşturacaktır. Etkinliğin yaygın etkisini arttırabilmek amacıyla ülke genelindeki farklı illerde görev yapan eğitimde teknoloji ve dijital uygulamaların kullanımına ilgi duyan lisansüstü öğrenim gören 20 fen bilimleri öğretmenleri hedef kitleye dâhil edilecektir. Katılımcıların seçiminde eşit sayıda cinsiyet olmasına ve her ilden en fazla iki öğretmenin katılmasına dikkat edilecektir. Etkinliğe asil olarak belirlenen öğretmenlerin projeye katılamama durumları göz önünde bulundurularak lisansüstü öğrenim gören 8 fen bilimleri öğretmeninden oluşan yedek listeler oluşturulacaktır. Yeterli başvuru olmaması durumunda fen bilimleri eğitiminde lisansüstü eğitim görmekte olan öğrenciler veya lisansüstü eğitim almış fen bilimleri öğretmenleri katılımcı olarak kabul edilebilecektir.

Proje sonunda katılımcılara TÜBİTAK Projesi Katılım Belgesi verilecektir.

Proje kapsamında yapılacak olan çalışmalar ve uygulamalar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsünde yer alan Eğitim Fakültesi “Tasarım ve Beceri Atölyesinde” gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılacaklar Muğla Petek Hotel’de konaklayacaklardır.
Proje katılımcılarına, öğle yemekleri üniversitenin merkez kampüsünde bulunan Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı’nda verilecektir.

Projeye katılım başvuruları başlamış olup, sonuçlar 01 Nisan 2022 tarihinden itibaren web sayfasından açıklanacaktır.

TÜBİTAK tarafından desteklenen bilimsel etkinliğe katılan katılımcıların yol, yemek, konaklama ve kırtasiye giderleri “TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” tarafından karşılanacaktır.

Başvurular elektronik ortamdan gerçekleştirilecektir.

Bilimsel etkinlik aşağıda belirtilen tarihte gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 27 Haziran – 01 Temmuz 2022

Etkinlik Yeri: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Eğitim Fakültesi/MUĞLA

Proje Yürütücüsü
Doç. Dr. Gökhan GÜVEN
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

http://fenyta2237.mu.edu.tr/tr

Fen Öğretiminde Yazılım ve Tasarım Atölyesi Proje Başvuru Formu