TÜBİTAK 2237-A Fen Bilgisi Öğretmen Adayları İçin Okul Dışı Ortamlarda Fen Eğitimi

TÜBİTAK 2237-A
Fen Bilgisi Öğretmen Adayları İçin Okul Dışı Ortamlarda Fen Eğitimi

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında “Fen Bilgisi Öğretmen Adayları İçin Okul Dışı Ortamlarda Fen Eğitimi” isimli proje başvurumuz kabul edilmiştir. 24-29 Ocak 2022 tarihleri arasında çevrim içi yapılacak proje, Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Öğretmenliği programında kayıtlı ve etkinlik tarihi itibari ile 3. sınıf veya 4. sınıfta kayıtlı olan öğretmen adayları ile gerçekleştirilecektir.

Değerli Öğretmen Adayı,

Bu proje ile, okul dışı ortamlarda fen öğretimi hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu tür ortamlarda kullanılabilecek farklı yöntem ve tekniklere ilişkin bilgi ve becerilerinizin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Projedeki teorik eğitimde ilk olarak okul dışı ortamların fen eğitimindeki yeri ve öneminden bahsedilecektir. Bu kısımda ayrıca sizlerin ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz okul dışı ortamlarda kullanılabilecek birtakım yenilikçi yöntem ve teknikler örnek etkinliklerle anlatılacaktır. Sonrasında teorik eğitimde sizlere tanıtılan yöntem ve teknikler çevrim içi okul dışı ortamlarda etkileşimli olarak uygulanacaktır. Son aşamada ise aldığınız hem teorik hem de pratik eğitime dayanarak sizlerden etkinlik geliştirmeniz istenecektir.

BAŞVURULAR 10 OCAK 2022 SAAT 23:59’DA BİTECEKTİR. SÜRE UZATIMI YAPILMAYACAKTIR. BAŞVURU SONUÇLARI 11 OCAK 2022 TARİHİNDE AÇIKLANACAKTIR.

24-29 OCAK 2022
Hacettepe Üniversitesi (ÇEVRİM İÇİ)

Düzenleme Kurulu Başkanı/Koordinatör

Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen
Hacettepe Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı

Fen Bilgisi Öğretmen Adayları İçin Okul Dışı Ortamlarda Fen Eğitimi Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin