TÜBİTAK 2017 lideri Ege Üniversitesi oldu

TÜBİTAK 2017 lideri Ege Üniversitesi oldu

Ege Üniversitesi, 2017 yılının ilk yarısında TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) programlarına yapılan başvurular dikkate alındığında 21 projeyle en fazla projesi kabul edilen üniversite oldu.

“1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme
Programı” başlığında Ege Üniversitesi’nin yakaladığı başarının bir tesadüf olmadığını dile getiren EÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Beril
Dedeoğlu, “Üniversitemiz EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi,
Teknopark’ı, Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MATAL) ve İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi (ARGEFAR) ile başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye ile yabancı üniversite ve özel sektör temsilcileri için çok geniş bir Ar-Ge ekosistemi yaratıyor. Bu durumun sonucunda bilimsel alt yapımız ve öğretim üye ve yardımcılarının üretkenliği ile ülkemizin önde gelen bilim kurumlarından birisiyiz. 2017 yılının ilk yarısında yakaladığımız bu başarının yıl sonunda da değişmeyeceğini umut ediyorum. Üniversitemizin ülkemizin önde gelen bilim kurumları arasına girmesini sağlayan değerli akademisyenlerimize şükranlarımı sunuyorum’’ şeklinde konuştu.