TSMD 10. Dönem Mimarlık ödülleri

TSMD 10. Dönem Mimarlık ödülleri adaylık başvuruları başladı.Kategoriler aşağıdaki gibidir.

Adaylarınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Türk Serbest Mimarlar Derneği Ödülleri iki yılda bir aşağıda gösterilen dört dalda olmak üzere düzenlenir.

 TSMD BÜYÜK ÖDÜLÜ : Mimarlık mesleğinin uygulanmasında, eserleri ile çağdaş mimarlık sanatına katkıda bulunan ve gelecek kuşaklara yön verici mesajlar ileten bir mimara veya ortak çalışan mimarlara birlikte verilir.

 TSMD YAPI ÖDÜLÜ : Gerçekleştirdiği ve uygulama alanında örnek olarak gösterilebilecek mimari eserin, projelendirmeyi de kapsayan tüm süreçlerinde ortaya koyduğu mimari düzey ve hassasiyet, uyguladığı detay ve teknoloji, geliştirdiği sistemler, vb. nedenlerle, müellif mimarına verilir. Bu ödül en fazla üç yapı için verilir.

 TSMD BASIN YAYIN ÖDÜLÜ : Mesleğimizin uygulanması, tanıtılması, sorunlarının yayınlanması ile sonuçlarının topluma mal edilmesine olanak sağlayan, yazılı ve görsel basın alanında değerli katkıları olan kişi veya kuruluşlara verilir. Bu ödül en fazla üç adet verilir.

 TSMD MİMARLIĞA KATKI ÖDÜLÜ : Mimarlık mesleğine yaptığı katkılardan dolayı kişi veya kurumlara verilir. Bu ödül en fazla üç adet verilir.

TÜRK SERBEST MİMARLAR DERNEĞİ (TSMD)

DUYURUSU
Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından her iki yılda bir, dört dalda verilen mimarlık ödüllerinin 10.su bu yıl verilecektir. TSMD YAPI ödülü için mimarlar nominasyon (aday gösterme) yapabileceklerdir.

Yapı Ödülü; Gerçekleşmiş olan ve uygulama alanında örnek olarak gösterilebilecek olan bir mimari eserin, projelendirmeyi de kapsayan tüm süreçlerinde ortaya koyduğu mimari düzey ve hassasiyet, uyguladığı detay ve teknoloji, geliştirdiği sistemler, vb. nedenlerle, müellif mimarına verilir.

Aday gösterilecek yapı, adı ve mimarı belirtilerek, kısa tanıtımı, varsa iki yada üç görseli ile birlikte [email protected] mail adresine 14 Haziran 2012 tarihine kadar iletilecektir. Mimarlar kendi yapılarını da aday gösterebilirler. Aday gösterilen yapılar, jürinin kendi önerileri ile birlikte 10.TSMD ödül jürisi tarafından değerlendirilecektir.

Jüri Üyeleri aşağıdaki gibidir:

Prof.Dr.Şengül Öymen GÜR (Jüri Başkanı),

Prof.Dr.C.Abdi GÜZER

Dürrin SÜER

Kaya ARIKOĞLU

Nuran ÜNSAL

Özcan UYGUR

Yeşim HATIRLI

 

İletişim Bilgileri :
Ufuk Duruman (TSMD Genel Sekreteri)

Türk Serbest Mimarlar Derneği

Çobanyıldızı Sokak 5A-3 Çankaya-Ankara

Tel: 0312 468 66 38

Tel &Faks: 0312 427 75 20

[email protected]

www.tsmd.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin