TRAVMALARA CERRAHİ YAKLAŞIM VE REHABİLİTASYON TIP ÖĞRENCİ KONGRESİ 2013

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL ARAŞTIRMA TOPLULUĞU

TRAVMALARA CERRAHİ YAKLAŞIM VE REHABİLİTASYON TIP ÖĞRENCİ KONGRESİ 2013

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu olarak bu yıl 7. Ulusal kongremizde genç hekim adayı arkadaşlarımızı ve Türkiye’nin alanında en iyi hocalarını ağırlamaktan gurur duyacağız. Bilimsel ve teknoloji değişikliklerin baş döndürücü hızla yaşandığı travma ve rehabilitasyon alanlarındaki yenilikleri ve değişiklikleri anlatmak ilginç vaka örneklerini paylaşmak, tıp öğrencilerinin mesleki anlamda gelişmelerine katkıda bulunmak ve hekim adaylarını deneyimli hocalarımızla buluşturmak istiyoruz.

Öğrencilerin travmalar ve acil yaklaşımlar konusunda farkındalıklarını sağlamak ve bilgilerini arttırmak çabasındayız. Bu geniş travmalar konusunda; beyin cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji, göğüs cerrahisi, kalp damar cerrahisi, genel cerrahi, spor hekimliği, fizik tedavi ve rehabilitasyon ana bilim dallarından hocalarımızın konferansları, oturum başkanlıkları ve çalıştayları ile ayrıca tıp öğrencilerinin sunumlarıyla hepimizin memnun kalacağı zengin ve güncel içerikli bilimsel programı hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Travmalara Cerrahi Yaklaşımlar ve Rehabilitasyon kongremiz iki gün bilimsel bir gün sosyal içerikli programdan oluşmaktadır. Üç gün sürecek kongremizi, Edirne Gezisi ve sürpriz aktivitelerle daha da keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz ayrıca ikinci gün gerçekleştirilecek olan gala yemeği ile sosyal etkinliklerimizi zenginleştirmek istiyoruz.

Kongremizin bilimsel içerik ve sosyal etkinlik açısından en üst düzeyde gerçekleştirilmesi için hekim adayı arkadaşlarımızın, çok değerli hocalarımızın ve sponsorların desteğine ihtiyacımız var. Önceki kongrelerimizde olduğu gibi yoğun katılımlı, doyurucu, bilimsel ve keyifli bir sosyal programın hazırlanması için, her türlü görüş, öneri ve desteğinizi memnuniyetle bekliyoruz.

Yedinci ulusal tıp öğrenci kongremiz vesilesiyle güzel ilimiz Edirne’de ve üniversitemizde bu alanlara ilgi duyan hekim adaylarıyla ve ülkemizde alanında ün yapmış hekimlerle buluşmayı diliyor ve güzel bir kongre gerçekleştirmeyi umut ediyoruz.

7. Ulusal Travmalara Cerrahi Yaklaşım Ve Rehabilitasyon

Tıp Öğrenci Kongresi Düzenleme Kurulu

TRAVMALARA CERRAHİ YAKLAŞIM VE REHABİLİTASYON KONGRESİ’nin bilimsel program alt konu başlıkları:

Not: Parantez içindeki konular sadece örnek olması için yazılmıştır. Ana başlıkla ilgili tüm sunumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

1.KAFA TRAVMALARI

2.TORAKS TRAVMALARI (Travmatik pnömotoraks, Tansiyon pnömotoraks, Basit travmatik pnömotoraks, Hemotoraks, Kot fraktürleri-yelken göğüs-travmatik akciğer kontüzyonu, Vasküler travmalar ve travmatik perikard tamponadı [aort, vena cava, pulmoner aorta rüptürleri], Diyafragma rüptürleri-özafagus rüptürleri)

3.KARIN TRAVMALARI (Karın travmasında temel yaklaşım, Hasar kontrol cerrahisi)

4.ORTOPEDİK TRAVMALAR (Pelvis kırıkları, Omurga yaralanmaları, Alt ekstremite yaralanmaları, Üst ekstremite yaralanmaları)

5.SPOR YARALANMALARI VE REHABİLİTASYON (Çapraz bağ yaralanmaları, Kas yırtılmaları, Tenisçi-golfçü dirseği, Ayak bileği burkulmaları)

Bazı farklı örnek sunum başlıkları;
-Travmalarda robotik cerrahi
-Travma sonrası cinsel yaşam
-Sporcu beslenmesi
-Travma sonrası psikolojik durum
-Trafik, iş, ev kazaları
-Talk to die sendromu
-Kurşun yaralanmaları
-Kafa travmaları sonrası yüz felci …

Bilimsel Program Sorumlusu
Ayşe Merve Aşkın
[email protected]

İletişim
Trakya Üniversitesi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Balkan Yerleşkesi
Merkez
Edirne
Türkiye
22030

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin