“Travelling With Jules Verne” eTwinning Project

eTwinning Project

MANİSA/ Kırkağaç Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri Nalan BALDAN rehberliğinde yürütülen “Travelling With Jules Verne” adlı uluslararası eTwinning projesi ile okuma alışkanlığı kazanma konusundaki etkinliklere katılıyorlar.

Kuruculuğunu Korhan TOSUNBAŞ ve Sibel HAMARAT’ın üstlendiği “Travelling With Jules Verne” adlı eTwinning projemizde Türkiye’den Nalan BALDAN, Ayşe Can KARTAL, İlknur Yeşim DİLEK, Sinem ENDAM YAKUT, Tuğba ŞAFAK, Şenay ERDOĞAN öğretmenlerimiz ve öğrencileri ile Romanya, Yunanistan, Polonya’dan katılan öğretmen ve öğrenciler yer almaktadır.

Bu proje ile öğrencilerde, başta kitap okumayı sevmek ve bunu alışkanlık haline getirmek, okuduklarını farklı şekilde analiz etmek, web 2.0 araçlarını kullanarak kitaplarla ilgili etkinliklerini sunmak amaçlanmıştır.

Bu amaçla proje için Jules Verne’nin “80 Günde Dünya Turu” adlı kitabı seçilmiş ve öğrencilerin okuması sağlanmıştır. Öğrencilerin web2.0 araçlarını kullanarak kitap kapağı tasarlamaları, yaratıcı kitap ayraçları hazırlamaları, kitap sunumu yapmaları istenmiştir. Böylece, kitapla ilgili fikirlerini temsil edecek etkinliklere katılmaları, okuduğu kitabı farklı şekilde çözümleme yapmaları sağlanmıştır.

Proje sayesinde öğrencilerde kitap okumayı sevdirmek ve alışkanlık haline getirmek, okuduklarını analiz etmek, araştırma yapmak, ortak okullar arasında işbirliği içinde olmak, iletişim becerilerini geliştirmek sağlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

17 + 9 =