“TRANSFORMATION IN EDUCATION” projesi ile 12. Ulusal eTwinning Konferası’ında STEM özel ödül kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır

TRANSFORMATION IN EDUCATION (EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ) PROJEMİZ e TWİNNİNG ULUSAL VE AVRUPA KALİTE  ETİKELERİNDENDEN SONRA STEM KATEGORİSİ ÖZEL ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.

 

Matematik öğretmeni Nurcan Büyükbayram ve Fen Bilgisi öğretmeni Tuba Güler , Stem çalışmalarını farklı dijital çalışmalarla destekleyecek ”TRANSFORMATION IN EDUCATION” proje çalışmalarında ” Sürdürülebilir kalkınma hedeflerini” derslerine enteğre yaparak önce öğrencileri bilinçlendirmeyi hedeflemişlerdir. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri ;gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerinden ödün vermeden mevcut nesillerin ihtiyaçlarını karşılayan kalkınma” olarak tanımlanmaktadır. O halde, niteliksel büyüme, adalet ve hakkaniyet ve en önemlisi toplum, ekonomi ve çevre arasındaki karşılıklı ilişkiyi içerir. Bunlar, sürdürülebilir kalkınmanın üç temel direğidir.

Projemizin çalışmalarını planlarken, BM Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi göz önünde bulundurduk. Bu hedefler, iklim değişikliği, yoksulluk, ekonomik eşitsizlik gibi küresel zorlukları ele alırken aynı zamanda barış ve adaleti desteklemeyi amaçlamaktadır.

(Projemizde emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimize Teşekkür ederiz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen + twenty =