Trakya Ar-Ge Ve Teknoloji Projeleri Pazarı

Trakya Ar-Ge Ve Teknoloji Projeleri Pazarı

Katılım Şartları
1. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğine sadece, Trakya Üniversiteler Birliği Üyeleri olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesinde çalışan veya öğretim gören araştırmacılar ve Çanakkale, Kırklareli, Edirne veya Tekirdağ illerinde faaliyet gösteren sanayicilerin katılımı kabul edilecektir.
2. Daha önce düzenlenen Proje Pazarları ve benzeri diğer etkinliklerde sunulan projeler, değerlendirmeye alınmayacaktır.
3. Proje önerileri, her sene belirlenen kategoriler kapsamında oluşturulacaktır. Bu sene gerçekleştirilecek olan Proje Pazarı, teknolojik ve Ar-Ge yönü kuvvetli tüm projelere açıktır.
4. Proje Pazarına akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrenciler, sanayiciler, profesyonel olarak bu işle ilgilenenler, profesyonel şirketlerde çalışanlar bireysel ve ekip katılımı sağlayabilir. Ekip katılımlarında, bir kişi proje yöneticisi olarak gerekli başvuruyu yapmalı, proje ekibinin kimlerden oluştuğunu sisteme girmelidir.
5. Proje önerilerinde bir katılımcı sadece tek bir proje için yönetici olabilir.
6. Proje Pazarını düzenleyen ve finanse eden Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Kalkınma Ajansı, Proje Pazarı Etkinliği’nde sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurtiçi ve yurtdışında sergilemek haklarına süresiz sahip olacaktır.
7. Trakya Kalkınma Ajansı, Proje Pazarı Etkinliği’ne katılan ve ödül alan proje önerilerini kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Trakya Kalkınma Ajansını temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
8. Etkinliğe katılan proje önerilerinin özgün olmaması, daha önce piyasaya sunulmuş veya benzer yarışmaya katılmış olmasından doğacak yasal sorumluluklar, Trakya Kalkınma Ajansı ve Trakya Üniversiteler Birliği Üyelerini bağlamaz. Tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Bu gibi durumlarda, gerekli tespitler sonrasında, yarışmanın ödülü iptal edilerek, kendisine verilenler geri alınır.
9. Proje Pazarı Yazım Kılavuzu ve katılım şartlarına uygun olmayan proje önerileri “Değerlendirme ve Ödül Kurulu” değerlendirmesine sunulmayacaktır.
10. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı’na katılanlar, “Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Hakkında Açıklamalar” başlığı altında belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar.


Proje Başvuruları

11. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı, proje önerileri sitesine yüklenen “Word” dosyası olarak kabul edilecektir.
12. Kullanıcı ve proje önerileri kayıtlarının güncelliğinden kendisi sorumludur. Kayıt bilgilerinin eksikliğinden veya farklılığından doğabilecek durumlarda, sorumluluk kullanıcıya aittir.
13. Proje önerisi yapmak için öncelikle proje yöneticilerinin kullanıcı kayıtlarını gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
14. Üye kaydı gerçekleştirilerek, aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra e-posta adresi ve şifre ile giriş yapılarak proje önerisi, poster ve katılım şartnamesi yüklenebilecektir.
15. Proje Önerisi Açıklamaları: Maksimum 3 A4 sayfasını aşmayacak şekilde “Word” dosyası olarak sisteme yüklenecektir. “Word” dosyası kuralları için ayrıca “Proje Pazarı Yazım Kılavuzu” incelenmelidir.
16. Proje önerisi kabul edilen katılımcılar, proje pazarının gerçekleştirileceği 7 Kasım 2017 günü poster yazım kurallarına uygun olarak hazırlanmış posterlerini ve ilk 10’a kalmaları durumunu göz önüne alarak, projelerini anlatan 10 dakikalık sözlü sunum dosyalarını ve varsa proje prototiplerini alana getirmek zorundadırlar. Poster ve sözlü sunum katılımı sağlamayan yarışmacıların ödül kazanması mümkün değildir.
17. Sisteme yüklenen maksimum 3 sayfalık proje önerileri elektronik olarak yayınlanacak olan kitapta yer alacaktır.
18. Proje önerilerinin ve katılım şartnamelerinin en geç 1 Eylül 2017 Cuma mesai saati sonuna kadar adresine yüklenmesi gerekmektedir. Söz konusu tarih kesinlikle uzatılmayacaktır.
19. Poster Sunumu: Proje önerisi açıklama dosyasının hazırlanmasından sonra sergilenmek üzere proje önerisine ait Poster Sunumu’da sisteme yüklenecektir. Poster sunumu PDF formatında, 1 sayfayı ve 10 MB’ı aşmayacak şekilde, 50*70 cm boyutlarında ve dikey olarak, “Poster Hazırlama Kuralları”na uygun bir biçimde hazırlanmalıdır. Ayrıca proje önerisine dair açıklamaların yanı sıra proje bütçe ve süresi de postere mutlaka eklenmelidir.
20. Poster sunumları, katılımcılar tarafından (50 cm x 70 cm) ebatlarında dikey olarak bastırılıp etkinlik gününde fuaye alanında ilgili poster numarasının olduğu yere yerleştirilecektir.
21. Poster sunumları, etkinlik boyunca fuaye alanında kalacaktır.
22. Proje önerisi yüklemeye dair her türlü sorunlarınız için projepazari@nku.edu.tr adresine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB), Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi’nin katılımlarıyla 2012 yılında kurulmuştur.

TÜB Alt Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda 7-8 Kasım 2017 tarihlerinde Namık Kemal Üniversitesi’nde “Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı” düzenlenecektir.

Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğine sadece, Trakya Üniversiteler Birliği Üyeleri olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesinde çalışan veya öğretim gören araştırmacılar ve Çanakkale, Kırklareli, Edirne veya Tekirdağ illerinde faaliyet gösteren sanayicilerin katılımı kabul edilecektir.

Proje Pazarına akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrenciler, sanayiciler, profesyonel olarak bu işle ilgilenenler, profesyonel şirketlerde çalışanlar bireysel ve ekip katılımı sağlayabilir.
Proje önerilerinin ve katılım şartnamelerinin en geç 1 Eylül 2017 Cuma mesai saati sonuna kadar adresine yüklenmesi gerekmektedir.
Başvurusu kabul edilen katılımcılar arasından Değerlendirme ve Ödül Kurulu tarafından başarılı bulunan projeler “TİCARİLEŞTİRME DESTEĞİ” kapsamında aşağıda belirtilen miktarlarda ödüllendirilecektir.

Birincilik Ödülü: 25.000 TL
İkincilik Ödülü: 20.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 15.000 TL
Dördüncülük Ödülü: 10.000 TL
Beşincilik Ödülü: 5.000 TL

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız