Trafik Güvenliği Okulu

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik “Çevre Turu” ve “Trafik Güvenliği Okulu” projesini hayata geçirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., 2006 yılından itibaren Sakarya’da gerçekleştirdiği teknik proje yarışması, trafik güvenliği bilinci geliştirme projesi ve ilkokullar arası futbol turnuvası gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine “Çevre Turu” projesini ekledi.
Proje kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerinin çevre dostu bir üretim tesisi üretim alanlarını ve çevre ile ilgili tesis ve faaliyetlerini yerinde görerek tanımaları ve bu yolla çevre bilinçlerinin geliştirilmesi hedefleniyor. İlköğretim okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilere yönelik projede öğrenciler, Toyota Türkiye fabrikasına yapacakları ziyarette üretim alanlarını, güneş enerjisi kullanım alanlarını ve çevre ile ilgili tesisleri yerinde inceledi.
Bu yıl ilk kez başlayan “Çevre Turu” projesinde öğrenciler Toyota Türkiye fabrikasını ziyaret etti. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özer, çevrenin günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada en güncel sorunlardan biri olduğunu belirterek, “Sorunların çözümüne katkıda bulunmak üzere atılan en küçük çaba bile çok önemlidir. Öğrencilerimizin duyarlılığı gelecekte bu sorunların azalmasına katkıda bulunacaktır. Öğrencilerimizi şimdiden hem trafik hem de çevrenin korunması açısından oldukça önemlidir. Bu aktiviteye desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim ve İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederiz” dedi.