Trafik Bilgi Yarışması

Trafik Bilgi Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İlköğretim Okulları Arasında “Trafiği Ne Kadar Biliyoruz? Trafik Bilgi Yarışması” düzenleniyor. Çocukların trafik kurallarına uyma bilincini pekiştirmeyi hedefleyen yarışmada başarılı öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Trafiği Ne Kadar Biliyoruz? Trafik Bilgi Yarışması’na 6. sınıf öğrencileri, 14 -28 Şubat 2011 tarihlerinde okul müdürlüklerine başvuru yaparak katılabilecek. Başvurular sonrası yüksek puan alan öğrenciler gruplarını oluşturarak okullarını temsil edecek. Yarı finali geçip finale kalan öğrenciler, 2011 trafik haftasında birincilik için yarışacaklar.

Çeşitli ödüllerle renklendirilecek olan yarışmaya katılan öğrenciler, trafik bilgilerini geliştirerek hem eğlenip hem öğrenme fırsatı yakalayacak.

Ayrıca Trafik Bilgi Yarışması, çocuklara trafik kurallarına uymanın önemini yeniden hatırlatmak ve kurallara uyulmadığı durumlarda yaşanacak olumsuzlukları bir kez daha göstermeyi de hedefliyor.

Finali 5 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilecek yarışmada öğrencilere verilecek ödüller şu şekilde sıralanıyor:

Birinci olan gruba: 3 asil 1 yedek öğrenciye birer Dizüstü Bilgisayar ve 1 yıllık ücretsiz Kavram Dershanelerinden Eğitim

İkinci olan gruba: 3 asil 1 yedek öğrenciye birer Fotoğraf Makinesi ve 1 yıllık ücretsiz Kavram Dershanelerinden Eğitim

Üçüncü olan gruba: 3 asil 1 yedek öğrenciye birer Dijital sözlük ve 1 yıllık ücretsiz Kavram Dershanelerinden Eğitim

Dereceye giren 4,5,6. gruba hediye çeki ve % 50 indirimli Kavram Dershanelerinden Eğitim; 7,8 ve 9. gruba da hediye çeki verilecektir.