Toplum Gönüllüleri Vakfı Saha Stajyerlerini Arıyor

2015 – 2016 saha faaliyet dönemi için, Saha Sorumluları sisteminde, hem saha sorumluluğunu üstlenen gençlerdeki öğrenmeyi ve etkiyi artırmak, hem de örgütlenmelerin sürdürülebilir hedeflerini oluşturmalarını sağlayıp, onların daha nitelikli desteğe erişimlerine olanak yaratmak için bazı değişikliklere gidilmesi planlandı.

Saha Sorumluları yerini, benzer hedeflerle faaliyet gösterecek olan “Saha Stajyerleri”ne bırakıyor. Saha Stajyerleri, Saha Departmanı altında 8 ay sürecek olan bir staj programına katılım gösteren ve toplamda 12 kişiden oluşan bir grubu tanımlıyor. Bu kişiler, Saha Koordinatörleri ile birlikte, bir yandan TOG gençlik örgütlenmelerine destek olacak, bir yandan da kendi gençlik çalışması bilgi ve deneyimlerini artıracaklar.

Saha Stajyerleri ve staj programı ile ilgili bilgiyi bağlantıdaki metinde bulabilirsiniz.

Başvuruyla ilgili bilgiler, süreç ve takvim:

  • TOG’da gönüllülük yapan, yapmayan 18 – 29 yaş arası tüm gençler başvurabilirler.
  • Başvurular bu bağlantıdaki form üzerinden gerçekleştirilecektir. Forma ulaşamayanlar, sorun yaşayanlar saha@tog.org.tr adresine e-posta gönderebilirler.
  • Son başvuru 11 Ağustos 2015saat 23.59.
  • Form değerlendirimesi bittikten sonra, yüzyüze görüşmelere davet edilecek saha stajyer adayları ile 20-23 Ağustos tarihleri arasında yüzyüze görüşme yapıalcaktır. Yüzyüze görüşmeler ardından kesin sonuçlar, 23 Ağustos’ta telefon ve e-posta aracılığı aracığı ile bildirilecek,
  • 24 – 27 Ağustos arasında, 12 stajyer, 6 saha koordinatörü ve staj programı ekibi “açılış toplantısı”nda bir araya geleceklerdir.

Sormak istedikleriniz için saha@tog.org.tr ‘ye e-posta gönderebilirsiniz. Öncesinde sıkça beklenen sorular dökümanına göz atmayı unutmayın.

İlgili Dökümanlar:

Başvuru formu

Stay programı tanıtım metni

Sıkça beklenen sorular