Tiyatro Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması

DEVLET Tiyatroları Antalya 2’nci Uluslar arası Tiyatro Festivali kapsamında, Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), kentteki ilköğretim öğrencileri arasında, çocukların hayal güçlerini geliştirmek amaçlı ‘tiyatro’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenliyor.  

Antik çağlardan bugüne ayakta kalabilen pek çok muhteşem tiyatro yapısını içinde barındıran Antalya’da, 17-30 Mayıs 2011 tarihleri arasında Antalya 2’nci Uluslar arası Tiyatro Festivali düzenleniyor. Festival kapsamında, kent  genelindeki ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere yönelik ‘tiyatro’ konulu resim ve kompozisyon yarışması yapılacak.

1 YIL ÜCRETSİZ OYUN İZLEYECEK

Antalya Devlet Tiyatrosu’nca düzenlenecek yarışmada, çocuklar hayal gücünü çalıştırma fırsatı yakalayacak. Dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler verilecek. Ayrıca ödül alan öğrenciler, bir yıl boyunca oyunlarımızı ücretsiz izleme şansı yakalayacak. Resim ve kompozisyon hazırlayan öğrenciler eserlerini Antalya Devlet Tiyatrosu idari binasına teslim edecek. Yarışmaya son katılım tarihi 10 Mayıs olarak belirlenirken, ödüller festivalde verilecek.