TİTREŞİMLİ KUYU

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
BU PROJE İLE KARANLIKTA DERİN SU KUYULARININ DİBİ GÖRÜNEBİLCEK SUYA DÜŞEN İNSAN YADA DİĞER CANLILAR FARKEDİLEBİLECEK AYRICA SUYA DÜŞEN BAYILMIŞ BİLE OLSA TİTREŞİM İLE AYILTILACAK VE ONU FARKETMEMİZİ SAĞLAYACAK.

PROJE HEDEFİ:
BU PROJE İLE SU KUYULARININ DİPLERİNİ IŞIKLA AYDINLATMAYI VE KUYULARA TİTREŞİM ÖZELLİĞİ KAZANDIRMAK İSTİYORUM.

PROJE ÖZETİ:
Projem gerçek kuyulara uyarlanırsa kuyular kolay bir şekilde aydınlanacak ve titreşim özelliği ile su hareketlendirilerek pislik tutması engellenecek. Elektrik motoru çalıştığında su dalgalanıyor ve bu suyun daha temiz kalmasını ayrıca ışık da kullanılarak suya düşen canlı yada eşyaların farkedilmesi sağlanıyor.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Titreşimli kuyu projesi ile eski dibi görünmeyen karanlık ve korkutucu kuyuları ortadan kaldıracağıma inanıyorum. Projede gerçeğe uyabilecek şekilde ışıklı ve titreşim özelliğine sahip bir kuyu tasarladım. Deney gözlem ve denemeler yaptım. Kartondan bir kuyu yaptım, kuyunun yanına güç elde etmek için pil yatakları içinde piller yerleştirdim ve pillere kablo yardımıyla elektrik motoru bağladım motor titreşimi sağlıyor, kuyuya yerleştirdiğim ampul ise ışımayı sağlıyor. Bu proje için üç ytl harcadım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin