TIBBİ HİPOTEZ YARIŞMASI

GÜLHANE BİLİM VE ARAŞTIRMA TOPLULUĞU
TIBBİ HİPOTEZ YARIŞMASI

114 yıllık ulu bir çınar olan Gülhane Askeri Tıp Fakültesinin çatısı altında kurulan Gülhane Bilim ve Araştırma Topluluğu (GÜBAT); tıbbiyelileri bilimsel düşünceye sevk eden, onlara düşüncelerini özgürce söyleyebilecekleri ortamlar oluşturan ve geleceğe bilimin ışığında sağlam adımlarla ilerlemeleri doğrultusunda her türlü desteği veren bilimsel bir öğrenci topluluğudur. Bu amaçlar kapsamında 1996 yılında kurulmuş bilim ve araştırma topluluğumuzun bu yıl 14’üncü kongresini yapmanın haklı gurur ve sevinci içerisindeyiz.

Bizler GÜBAT olarak; herşeyin çok hızlı değiştiği, bilimin inanılmaz hızlarla ilerlediği bu günlerde gelişime ayak uydurmanın ve bilim dünyasına katkıda bulunabilmenin günümüz genç ve dinamik beyinlerince olabileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, GÜBAT olarak 2006 yılından itibaren genel kongremiz içerisinde düzenlediğimiz “Tıbbi Hipotez Yarışması” nın bu yıl 8’incisini icra etme amacındayız.

Daha önce düzenlemiş olduğumuz hipotez yarışmalarına baktığımızda giderek artan ilgi ve alaka bizi hem tıp fakültemiz hem de topluluğumuz adına heyecanlandırmaktadır. Bu yarışmaya katılacak olan siz değerli meslektaşlarımızın bu konuda istekli olması da bizi daha gayretli ve istekli kılmaktadır.

Bütün tıp fakültelerinden tıbbiyelilerin katılabileceği bu yarışmaya gönderilecek hipotezler tıp fakültelerinden davet ettiğimiz farklı dallarda öğretim üyelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Finale kalan hipotezler GÜBAT ‘ın 19-21 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenleyeceği 14’üncü Ögrenci Tıp Kongresi‘nde sunulacak ve Türkiye‘nin dört bir yanından gelen diğer tıp fakültesi öğrencilerinin soruları ile tartışma bölümünde irdelenecektir. Buradaki irdeleme neticesinde kazanan ilk üç hipotez yine jüri üyelerince değerlendirilecektir. Dereceye giren ilk üç hipotezden birinciye 2000 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye ise 750 TL olmak üzere ödül verilecektir.

Yardımcı olabilecek belgeler ve daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Katılımlarınızı sevinç ve içtenlikle bekliyoruz.

8. hipotez yarışması sorumlusu (Hipotezinizi oluşturabilmek için gerekli bilgiler)

Stj. Dr. Muammer MISIRCI (0541 264 45 08)
tibbihipotez@gmail.com