ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülleri 2011

ThyssenKrupp Elevator, 12. Mimarlık Ödüllerinin İstanbul’da başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  işbirliği içinde düzenlenen yarışma, Bakırköy’de kurulması planlanan İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için en başarılı tasarımı seçmeyi hedefliyor.
ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülleri’nin iki temel amacından biri mimarların gözünden dünyayı anlayabilmek, ikincisi ise belediyelerin gözünden dünyayı anlayabilmek olarak özetleniyor.

Daha yaşanabilir şehirler yaratmak, çevre koruma konularına eğilmek ve kentsel altyapının gelişmesini sağlamak amacıyla 1988 senesinde başlayan ve her iki yılda bir düzenlenen yarışma en son 2009 senesinde Dubai’de gerçekleştirildi.

12. ThyssenKrupp ElevatorMimarlık Ödülü’nde İstanbul’un seçilmesinin nedenleri  ThyssenKrupp Elevator Güney Avrupa,  Afrika & Orta Doğu CEO’su Javier del Pozo tarafındanşöyle sıralandı: “İlk olarak İstanbul dünyanın en önemli mega şehirlerinden biri, ikinci olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mimarlık alanında doktora uzmanlığına sahip ve son olarak hem yetkililer hem de İstanbullu mimarlar bu fikre çok sıcak bakıyor”.

Ödüller Program

Birincilik: 100,000 $ (yüz bin ABD doları). İstanbul Büyükşehir Belediyesi uygun gördüğü takdirde nihai tasarım için kazananı görevlendirebilir. (Bkz. Yarışma Sonrası bölümü).

İkincilik: 50,000 $ (elli bin ABD Doları).

Üçüncülük: 20,000 $ (yirmi bin ABD Doları).

Ödül alanlar İstanbul’da kazananlara teslim edilecek olan ödül miktarı ile ilgili olarak uluslararası vergi yönetmeliklerine tabi olacaklardır.

Kabul koşullarına uygun proje teslim eden tüm yarışmacılar, katılımlarını belgeleyen bir diploma alacaklardır

Bu yarışmaya katılmak için kayıt formunu doldurup, gönderin. Bu şekilde başvuru durumunuzu da takip edebilirsiniz. Katılımcılar bireysel veya bir ekibin parçası olarak yarışmada yer alabilirler.

     Buraya tıklayın

Bu bölüm, Mimarlık Ödülü “Afet Önleme ve Eğitim Merkezi” İstanbul 2011 için kayıt yaptıran kullanıcılara açıktır.

     Buraya tıklayın

Kayıtların Başlangıcı 9 Şubat
Kayıtların Bitişi 28 Nisan