THK Üniversitesi Öğrencileri Havacılığın Yıldızları Ödülleri

THK Üniversitesi Öğrencileri Havacılığın Yıldızları Ödülleri

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Topluluğu; Türk havacılık tarihinin en önemli şahsiyetlerinden Vecihi Hürkuş adına düzenlediği törenle, bu yıl dördüncü kez havacılık sektörünün başarılı kurum ve kuruluşlarını ödüllendirdi.

Havacılık sektörünün en önemli kuruluşlarını buluşturan ve 16 dalda havacılığın yıldızlarının belirlendiği geceye; Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan, mütevelli heyet üyeleri, Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin SAK, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Bingöl, Genel Sekreter Prof. Dr. Alim Işık ile üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik, İşletme ve Ekonomi Topluluğu’nun tanıtım filmi ile başladı. Ödül törenine adını veren Vecihi Hürkuş’u anlatan ve öğrenciler tarafından hazırlanan sunum, topluluğun Havacılık Komitesi Başkanı Yusuf Alper Akar tarafından yapıldı ve katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Töreni organize eden İşletme ve Ekonomi Topluluğu’nun Başkanı Kamuran Şevval Yıldırım, açılış konuşmasında; amaçlarının sektördeki gelişmelerin geniş kitlelere duyurulması, başarılı kuruluş ve kişilerin ödüllendirilmesi ve havacılığın teşvik edilmesi olduğunu söyledi. Etkinlik için 2016 yılının Ekim ayından bu yana yaklaşık 7 aydır yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Yıldırım, “İşletmeciliği benimsemiş ve işletmeciliğin peşinden giden bir bölüm öğrencisi olarak beraber yola çıktığımız ekip arkadaşlarımın her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu uzun ve bizim için zorlu olan süreçte; topluluğumuzu yalnız bırakmayan değerli hocalarımıza, idari personele ve etikliğimizi destekleyen bütün sponsor firmalarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Törende THKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat ATILGAN da bir konuşma yaptı. Atılgan, Vecihi Hürkuş’un ömrü boyunca yılmak bilmeden çalışıp hayallerini gerçekleştirerek Türk havacılık tarihinde müstesna bir yer bıraktığını söyledi. Vecihi Hürkuş’un 39 yaşındayken Türk Hava Kurumu tarafından mühendislik eğitimi için Almanya’ya gönderildiğini hatırlatan Atılgan, “İşte sevgili gençler THK’nin varoluş sebebi bu. Şimdilerde bu vizyonu THK Üniversitesi ile ortaya koyuyoruz. Günümüzde ülkemizin Vecihi Hürkuş’lara çok ihtiyacı var. THK, hayal kuran, ısrar eden, vazgeçmeyen gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmek için her zaman hazır ve nazırdır. 92 yıldır değişmeyen “İstikbal Göklerdedir” vizyonumuzla kazandığımız tecrübeyi başta THK Üniversitesi üzerinde olmak üzere gençlerimize sunmak için can atıyoruz.” dedi.

Törende konuşan THK Üniversitesi V. Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Sak da, böylesi bir etkinliğe imza atan öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade etti. “Ülkemizin lokomotif sektörlerinden sivil havacılığın en değerli kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile beraber olmaktan son derece mutluyum” diyen SAK; “Biliyoruz ki; günümüzde üniversiteler, evrensel nitelikli bilgi üretmek, uluslararası ölçütlere uygun eğitim vermek ve rekabet ortamına uyum sağlayacak insan kaynağını yetiştirmek mecburiyetindedir. Bizler de vizyonu geniş, hedefleri yüksek, küresel rekabet ortamında gelişmenin ve ilerlemenin öncüsü olan girişimci gençler yetiştirmek hedefiyle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu ödül töreni de bunun göstergesidir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Havacılığın Yıldızları ödüllerini öğrencilerin elinden aldılar.

İnternet üzerinden yapılan oylama sonucu gecede ödül alan kurum ve kuruluşlar şöyle;
En İyi Hava Savunma Sanayi Şirketi: TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi
En Çevreci Terminal İşletmesi: TAV – Esenboğa Havalimanı
En İyi İç Hatlar Terminali: TAV – Atatürk Havalimanı
En İyi Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları
En Yetkin Bakım Kuruluşu: Turkish Technic
En İyi Hava Kargo İşletmesi: Turkish Cargo
En İyi Havayolu Entegreli Posta ve Kargo Şirketi: Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT
En İyi Terminal İşletmesi: ICF – Antalya Havalimanı
En İyi Uçuş Kampanyası Yapan Şirket: Pegasus Havayolları
En İyi Hava Taksi İşletmesi: Skyline
En İyi Uçuş Eğitim Organizasyonu: Atlantik Uçuş Akademisi AFA
En İyi Uçak Güvenlik Hizmeti Veren Kuruluş: Gözen Güvenlik Hizmetleri
En İyi Yer Hizmetleri Şirketi: Çelebi Hava Servisi
En İyi Balon İşletmesi: Royal Balloon
En İyi Dış Hatlar Terminali: YDA
4. Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri Özel Ödülü: Veli SARITOPRAK – Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı – TÜSİAV Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here