Theater Of Math Projesi Yoğun İlgi Gördü

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Çaycuma Bilim ve Sanat ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Bilim ve Sanat Şenliği yoğun ilgi gördü.

Çaycuma ve çevresinde yer alan okullar başta olmak üzere veliler ve vatandaşlar tarafından da ziyaret edilen BİLSEM Bilim ve Sanat Şenliği’nde Çaycuma BİLSEM rehber öğretmeni Selçuk ARSLAN tarafından kurumda yürütülen Theater Of Math eTwinning projesinde yer alan çalışmaların sergilendiği stant; projede yer alan öğrenciler tarafından ziyaretçilere tanıtıldı. Projenin standı İlçe Kaymakamı Mehmet GÖZE, İli Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail BAŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürüleri, öğretmenler, diğer katılımcılar ve öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Projeyle ilgili bilgi veren projenin yürütücüsü Selçuk ARSLAN; Ocak ayında başlayan  projenin Türkiye, İtalya, Gürcistan ve Romanya’dan 14 okul ile yürütüldüğünü söyledi. Selçuk ARSLAN “Drama ve tiyatronun etkisini birleştirmek istediğimiz projemizde temel matematik işlemleri hakkında yazdığımız senaryoları oynuyoruz. Amacımız matematikteki soyut kavramları somutlaştırıp günlük hayatımıza uyarlamak, öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirip kalıcı öğrenmeyi sağlamak. Proje sonunda tüm ortakların yazdığı senaryolar ve dramalar e-kitap haline getirilecektir.” dedi.

Bilim ve Sanat Şenliği
Bilim ve Sanat Şenliği
Bilim ve Sanat Şenliği
Bilim ve Sanat Şenliği