TEVİTÖL öğrenci seçim süreci başlamıştır

öğrenci seçim süreci
TEVİTÖL

TEVİTÖL öğrenci seçim süreci başlamıştır. Eğer siz de çocuğunuzun ya da yakınınızın potansiyelini görüyor ve ona uygun bir okulda kendisi gibi yüksek potansiyelli öğrencilerle beraber özel bir eğitim görmesi gerektiğine inanıyor, onun hayatına en güzel şekilde dokunmak istiyorsanız hemen başvurun.

Aday öğrenci velileri, web sitemiz üzerinden kullanıcı adı ve şifresi oluşturarak ön başvuruya başlayabilir. Ön başvuru formu 5 bölümden oluşmaktadır:

KVKK Aydınlatma ve Ön Bilgi
Kimlik Bilgileri
Eğitim Bilgileri
İletişim Bilgileri
Sınav Bilgileri
Ön başvuruya başlayan aday velileri, 30 Haziran’da açıklanan LGS puanlarını da girerek ilk 5 bölümü doldurmalıdır.

Ön başvuru yapan öğrenciler LGS puan üstünlüğüne göre sıralanır. Aday öğrenciler, belirlenen taban puanına göre yüksek puandan başlanarak 2. Aşama için TEV Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi’ne çağırılır.

Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında yatılı eğitimle beraber gündüzlü eğitim de verecektir.

Burs Olanakları
Ücretsiz Eğitim: Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) MEB Özel Öğretim Kurumlar Yönetmeliği’nde belirtilen oran dahilinde ücretsiz öğrenci okutur.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursu: Türk Eğitim Vakfı, başarılı fakat maddi olanaksızlıklar nedeniyle nitelikli bir eğitime erişimi olmayan öğrencilere burs sağlamaktadır. TEV tarafından verilen burslar TEV burs yönetmeliği ve kriterlerine göre okul eğitim ve konaklama ücreti toplamı üzerinden tam veya kısmi olarak verilir. Misyonumuz doğrultusunda çok yönlü bireyler yetiştirebilmek için sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyette bulunanları desteklemek amacıyla kayıt hakkı kazanan öğrencileri de kapsar.

2. Aşamaya çağırılan ve burs başvurusunda bulunmak isteyen aday öğrenci velileri, web sitemizde ilan edilen başvuru formunu doldurarak ve istenilen belgeleri hazırlayarak 2. Aşamaya gelmek zorundadır.
Burs başvurusunda bulunacak veliler ile 2. Aşama gününde 15 dakikalık bir bursluluk mülakatı yapılır.
Burs mülakatı notları ve aday velinin teslim etmiş olduğu dosya TEV Burs Komisyonu tarafından incelenerek, burslar belirlenir ve adaylara SMS ve e-mail yoluyla ilan edilir.
Verilen bursların oranları TEV bütçesi dahilinde ailelerin mali durumları incelenerek yüzde 0-50-75-90-100 oranlarında belirlenir.
Başarı İndirimi: Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) maddi olanakları dolayısıyla burs alamamış öğrencilere belirli başarı kriterlerine göre yüzde 25 indirim verir.

http://sis.tevitol.k12.tr/preRegistration

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.