TERS YÜZ OKUMA YAZMA E TWİNNİNG PROJESİ

Türkiye’den 7 ortaktan oluşan ulusal bir etwinning projesi olan TERS YÜZ OKUMA YAZMA projesinde salgın döneminde; uzaktan ve yüzyüze devam eden eğitim sürecinde 1.sınıf öğrencilerimizle ‘ters yüz öğrenme modeli’ ile ‘okuma yazma öğretimi’ gerçekleştirdik. Ters yüz öğrenmenin öğrencilerin akademik başarılarını, derse katılımlarını arttırdığına yönelik pek çok çalışma bulunmaktadır.

Haftalık olarak öğrencilere sunduğumuz harflere yönelik etkileşimli veya normal standartlarda konu anlatım videoları hazırladık.

Öğrencilerimiz derse gelemeden önce bu konu anlatım videolarını kendi hızlarına göre izleme şansı buldular.

Konu anlatımı ders dışı yapılacağı için derste aktif öğrenme yöntemleri ile yapacağımız etkinliklere daha çok vakit kaldı ve kalıcı öğrenme ile okuma yazma çalışmalarını desteklemiş ve belki de literatürdeki ilk çalışmayı yapmış olduk

Ortaklarımızla özellikle web 2 araçlarını ve ebayı kullanarak orijinal çalışmalar hazırladık. Öğrencilerimizin aktif olarak yer aldığı bu projede okuma yazma öğretiminde son grup harflerde uyguladık. Başarıyla tamamladığımız projede öğrencilerimiz akıcı bir şekilde okumaya geçtiler.

Sultan KARADENİZ / Zinciriye İlkokulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × five =