TEPE NAUTILUS ENGELLERİ KALDIRIYOR

İstanbul’un iki yakasını buluşturan alışveriş merkezi Tepe Nautilus, engelleri kaldırıyor. Tepe Nautilus, Engellerin Ötesinde Derneği işbirliğiyle 30 Kasım Dünya Engelliler Günü’nde ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi’ne ev sahipliği yapacak.
Farkındalık yaratarak engellilerin sosyal yaşamın içinde yer almasını amaçlayan ritim gösterisini Engellerin Ötesinde Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Morpınar yönetiminde zihinsel engelli gençlerden oluşan ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ sunacak.
Engellilerin yapamadıkları ile değil, yapabildikleri ile anılmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Yaşar Morpınar, yaşamın her alanında engellilerin erişiminin kolaylaştırılması için çaba harcamak gerektiğini söylüyor. Toplumun engellilerle ilgili bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve topluma bunun için yol gösterilmesi gerektiğine inandıklarını vurgulayan Yaşar Morpınar, özellikle ritim konserleriyle toplumsal farkındalık konusunda önemli adımlar attıklarını ifade ediyor.
Tepe Nautilus etkinlik alanında 30 Kasım 2013, Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi tüm ziyaretçiler tarafından izlenebilecek.
Tepe Nautilus’un etkinlikleriyle ilgili detaylı bilgiye www.tepenautilus.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tepe Nautilus Bilgi: Tepe Nautilus, çatısı altında 40 uluslararası, 70’i aşkın ulusal markayı buluşturuyor. Yüksek teknoloji ile donatılmış akıllı bir binada işlevsel ve ferah bir tasarıma sahip olan Tepe Nautilus, 2 bin 700 araç kapasiteli akıllı otoparka sahip bulunuyor. 8 salonlu Cinemaximum’da sinema keyfi, Sports International’da spor, bowling salonunda eğlence, farklı kavramlarla tasarlanan 20 cafe, fast-food ve restoran da mutfak zenginliği, bebek bakım odası, sağlık odası, ambulans servisi gibi hizmetler sunan Tepe Nautilus, alışveriş keyfine yeni imkân ve kolaylıklar sağlıyor.