Teoriden Uygulamaya 7R Kuralı ile Atık Bİlincinin Kazanımı

Teoriden Uygulamaya 7R Kuralı ile Atık Bilincinin Kazanımı

 

7RKuralı ele alınarak üniversite öğrencilerinin uygulamalı şekilde atık bilincini kazanmalarına yönelik becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Teoriden Uygulamaya 7R Kuralı ile Atık Bilincinin Kazanımı” projesinin açılışı, 31.03.2022 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışa; Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Murta VURAL, Eğitim Bilimleri Bölümü ve OKTAM Müdürü Prof. Dr. Hatice KUMCAĞIZ, Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener ŞENTÜRK, Öğr. Gör. Havva Nur YEŞİLDAĞ, Arş. Gör. Aslı SARIŞAN TUNGAÇ, Arş. Gör. Furkan KİRAZCI, Arş. Gör. Zeynep Öznur ERGİN ve eğitim fakültesinin kıymetli öğrencileri katıldı.

Açılış saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN’ın TÜBİTAK, Bakanlık ve kalkınma ajansı projeleri kodları ile proje yapmanın önemi üzerine ufuk açıcı konuşma yapmıştır. Sayın Yaman’ın konuşmasını çok az sayıda üniversitenin lisans öğrencilerine proje desteği verdiğini ve öğrencilerin bu yönden OMÜ’lü olmalarından gurur duymaları gerektiğini ifade etmiştir. Konuşmasını Lisans öğrencilerine verdiği desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz ÜNAL’a teşekkürlerini ifade ederek bitirmiştir.

Ardından proje akademik danışmanı Dr. Belgin BAL İNCEBACAK Öğrenci Projeleri Destekleme Programı 2021-1 çağrısı kapsamında 48 proje başvurusu olduğunu ve 20 projenin bu kapsamda desteklendiğini ifade etmiştir. Gönüllülük Topluluğu ile birlikte 3 projenin de akademik danışmanlığını yürüttüğünü ifade edip, öğrencilerini tebrik ederek konuşmasını tamamlamıştır.

Daha sonra proje yürütücüsü Temel eğitim bölümü Okul Öncesi öğretmenliği öğrencisi ve Gönüllülük topluluğu Başkan yardımcısı Emir Batuhan BÜTÜN, Teoriden Uygulamaya 7R Kuralı İle Atık Bilincinin Kazanımı projesinde gerçekleştireceği faaliyetler ve amaçları hakkında bilgilendirici bir konuşma yapmıştır.

Proje ekip arkadaşları Sosyal Bilgiler öğretmenliği öğrencisi Selin UZUN, Fen Bilgisi öğretmenliği bölümü öğrencisi Pelin KÖROĞLU, Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencisi Rümeysa KILIÇ ve Psikoloji öğrencisi Aslı Nur TANRIVERDİ ile birlikte yürütecekleri faaliyetlerden bahsetmiştir.

Proje ekibi ile birlikte gerçekleştirdikleri projenin; OMÜ lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin bir araya gelerek 7R kuralı ile çevre ve iklim ile ilgili birçok önemli bilginin öğrenileceğini vurgulamıştır.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Hasan Enes ERGÜN sazda, Berkay ÖZTÜRK gitarda ve İbrahim Melih KUVVET yan flütte olmak üzere harika bir müzik dinletisiyle eğlenceli şekilde proje açılışı son buldu.WhatsApp Image 2022 03 31 at 16.42.24 1wWhatsApp Image 2022 03 31 at 17.26.41wwWhatsApp Image 2022 03 31 at 17.26.47WhatsApp Image 2022 03 31 at 17.26.20WhatsApp Image 2022 03 31 at 16.42.30WhatsApp Image 2022 03 31 at 16.42.20WhatsApp Image 2022 03 31 at 16.42.40