TEMASSIZ ÇOCUKLAR SAĞLIKLI OYUNLAR/NON CONTACT CHILDREN HEALTHY GAMES eTwinning Projesi

logo

Kırşehir ili Mucur ilçesi Hacı Derviş Rasim Ünsal İlkokulu’nda Nazire ÇİÇEK’in kuruculuğunu yaptığı ve Nurdan Taşdemir öğretmenimizin de ortak olduğu TEMASSIZ ÇOCUKLAR SAĞLIKLI OYUNLAR/NON CONTACT CHILDREN HEALTHY GAMES adlı e Twinning projesi uygulanmaya başladı.

2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun 4. sınıflarında uygulanacak olan projemize  Türkiye’den  7 okul (Kırşehir,Nevşehir, İzmir, Sakarya, Hatay,Gaziantep ve Şırnak) ve İtalyadan 1, İspanya’dan 1, Romanya’dan 3 olmak üzere 15 okuldan 15 öğretmen ve 115 öğrenci katılmaktadır.

Covid 19 pandemi sürecinde kabul gören projemiz hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim için uygulanabilecek şekilde planlanmıştır. Öğrencilerimiz projemiz sayesinde her ay müfredata entegre edilmiş oyunlar oynayarak hem öğreniyor hem de pandeminin  olumsuz etkilerinden uzaklaşmış oluyorlar. Çeşitli Web 2.0 araçları ile de müfredatla ilgili kendi oyunlarını oluşturup arkadaşları ile paylaşarak dijital okur yazarlıklarını geliştiriyorlar.  Projenin “Bizim Oyunumuz” adlı etkinliği ile de öğrencilerin her ay kendi oyunlarını tasarlamaları sağlanarak da yaratıcılık ve liderlik özellikleri açığa çıkarılıyor.

Projemiz sayesinde çocuğun dünyası olan oyunla, öğrencilerimizin pandemi sürecini en az olumsuzlukla atlatması, uzaktan eğitime en iyi şekilde uyum sağlaması, okul ortamında ve yaşamlarında “maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen” kurallarını içselletirmeleri, dijital okur yazarlıklarını geliştirmeleri, öğrencilerin derslere aktif katılımı, öğrencilerimizin kendi oyunlarını üreten, kurallara uyan, değer sahibi, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin